Օրվա մամուլ 09:06 24/06/2023 Հայաստան
«Գրել էինք, որ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի համար անցնող շաբաթը նվերներով լեցուն էր, նախ՝ փաստաբանների կողմից հեռուստացույց նվեր ստացավ, ապա Իրավունքի զարգացման միջազգային կազմակերպության կողմից՝ 9 համակարգիչ, թուղթ մանրացնելու սարք և այլն։
Բայց Աննա Վարդապետյանը միայն նվերներ ստանալ չէ, որ սիրում է, նաև նվերներ տալ է սիրում։ Զորօրինակ՝ դատախազությունը 429 հազար դրամի հուշանվեր կոնյակներ ու գինիներ է գնել, մասնավորապես՝ 249 հազար դրամի 20 շիշ «Ախթամար» կոնյակ՝ 0.5 լ, հուշանվեր տուփով, 5 շիշ New Ararat 5 կոնյակ, ընդհանուր՝ 84 հազար դրամի, և 96 հազար դրամի New Karas գինի՝ ընդհանուր 20 շիշ։
Դատախազությունը հունիս ամսվա ընթացքում ընդհանուր 390 հազար դրամի ժամանցի ապահովման ծառայություններ է ձեռք բերել։ Այս բոլոր գնումները մեկ անձից գնման ընթացակարգով են կատարվել»։

Политика 13:36 24/06/2023 Армения
Газета «Грапарак» пишет: «Мы уже писали, что уходящая неделя была для генерального прокурора Анны Вардапетян обильной на подарки. Сначала она получила в подарок телевизор от адвокатов, затем 9 компьютеров, шредер и прочую офисную технику от Международной организации по праву развития.
«Но Анна Варданян любит не только получать подарки, но и дарить подарки. Например, прокуратура купила на 429 тысяч драмов сувенирные коньяки и вина, в частности – 20 бутылок коньяка «Ахтамар» (0.5 л) на 249 драмов, в подарочной упаковке, 5 бутылок коньяка «New Ararat», общей стоимостью 84 тысячи драмов, и 20 бутылок вина «New Karas»,  стоимостью 96 тысяч драмов. В течение июня прокуратура приобрела на 390 тысяч драмов услуг по обеспечению досуга. Все эти закупки проведены у единственного поставщика», - пишет газета.