Այս ողջ արհավիրքի պատճառը նստած է Հանրապետության հրապարակում․ Մամիջանյան
«Եթե Փաշինյանը ման է գալիս արհավիրքների պատճառը, թող հայելու մեջ նայի»,-այս մասին ԵՄ շենքի մոտ, որտեղ շարունակվում է ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի նախաձեռնած «SOS Artsakh» կարգախոսով ակցիան, ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը։
Ինչ վերաբերում է այսօր ԱԺ-ում Փաշինյանի հայտարարություններին, ապա Մամիջանյանն ասաց, որ դեռ հանգամանալից կանդրադառնա։
«Իր դատվաճանության պատճառով ստեղծված իրավիճակի պայմաններում կան հայրենասերներ և դրանք կազմում են Հայաստանի, Արցախի և առհասարակ՝ աշխարհասփյուռ հայության մեծամասնությունը։ Նրանք չեն համակերպվում և պայքարելու են անվտանգ Արցախ, անվտանգ Հայաստան ունենալու համար։ Այս երիտասարդությանը թող լավ նայի ու հասկանա,թե ինչպես է հեռանալու իշխանությունից»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը։
Նա նշեց, որ ՀՀԿ-ն քանիցս հայտարարել է, որ ցանկացած առողջ և իրապես ընդդիմադիր ուժի կողքին պատրաստ է կանգնել․ «Այս պարագայում՝ ՀՅԴ-ի մեր գործընկերներն են։ Պահանջն արդար է,միջազգային հանրության ուշադրությունը շատ կարևոր է, բայց այս ողջ արհավիրքի պատճառը նստած է Հանրապետության հրապարակում, այսօր էլ ԱԺ-ում ինչ-որ «հանճարեղ» մտքեր էր արտահայտում»։

Политика 20:43 27/06/2023 Армения
«Если Пашинян ищет причину бедствий, пусть посмотрит в зеркало», – заявил у Офиса ЕС в Ереване депутат от фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян, в ходе инициированного Верховным органом АРФД 24-часовых сидячего пикета «SOS Artsakh».
Что касается сегодняшних заявлений премьер-министра РА Никола Пашиняна в НС, Айк Мамиджанян отметил, что позднее более подробно обратится к этим заявлениям.
«В сложившейся из-за его предательства ситуации есть патриоты, и в их числе – большинство армян из Армении, Арцаха и в целом – Диаспоры. Они не могут смириться и ведут борьбу во имя безопасности Арцаха, и Армении», – отметил оппозиционный депутат.
Он отметил, РПА многократно заявляла о том, что готова поддержать любую здоровую и действительно оппозиционную политическую силу: «В данном случае – это коллеги из АРФД. Требование – справедливое, внимание международного сообщества крайне важно, но причина этой катастрофы сидит на площади Республики, а сегодня выражал какие-то “гениальные” мысли на заседании Следственной комиссии в НС».