Իրավունք 11:08 03/07/2023 Աշխարհում
Ֆրանսիայի ոստիկանությունը կիրակի լույս երկուշաբթի գիշերը ձերբակալել է անկարգություններին մասնակցած 157 մարդու։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին երկուշաբթի հայտնել է BFMTV հեռուստաալիքը՝ հանրապետության ՆԳՆ-ին հղումով։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ վիրավորվել է երեք իրավապահ։ Բացի այդ, հարձակում է տեղի ունեցել ոստիկանական բաժանմունքի և ժանդարմերիայի զորանոցի վրա։ Թե կոնկրետ որտեղ է դա տեղի ունեցել, ալիքը չի նշում։
Գիշերվա ընթացքում գրանցվել է հրդեհի 352 դեպք՝ այրվել է 297 ավտոմեքենա և 34 շենք։ BFMTV-ն նշում է, որ «Ֆրանսիայում հինգ գիշեր տևած անկարգություններից հետո ոչ մի լուրջ միջադեպեր չեն գրանցվել»։

Право 11:47 03/07/2023 В мире
Французская полиция в ночь с воскресенья на понедельник задержала 157 человек, участвовавших в беспорядках. Об этом в понедельник сообщил телеканал BFMTV  со ссылкой на МВД республики. Информацию передает ТАСС.
По данным канала, три сотрудника правоохранительных органов получили ранения. Кроме того, нападениям подверглись полицейский участок и казармы жандармерии. Где именно это произошло, канал не уточняет.
За ночь были зафиксированы 352 пожара: были подожжены 297 автомобилей и 34 здания. BFMTV отмечает, что «после пяти ночей беспорядков во Франции не было зафиксировано никаких серьезных инцидентов».