Քաղաքական 12:28 04/07/2023 Արցախ
«Առանց մեկնաբանության»։ Այսպես արձագանքեց ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ  Լուսինե Ավանեսյանը տարածված այն տեղեկություններին, որ Արցախի իշխանությունները նամակ են ուղղել ՌԴ նախագահին։
Panorama.am-ն Արայիկ Հարությունյանի խոսնակից հետաքրքրվեց, նման նամակ ուղարկվե՞լ է Վ. Պուտինին, եթե այո, ի՞նչ արձագանք է եղել։
Հիշեցնենք, որ Արցախի հակաճգնաժամային խորհրդի նախագահ Տիգրան Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում կիրակի օրը գրել էր. «Արցախի իշխանությունը նամակ է ուղղել Պուտինին, որում ներկայացված է երկրի ու ժողովրդի ծանրագույն վիճակը։ Կարծում եմ, որ եթե վաղը հստակ քայլեր չտեսնենք ՌԴ կողմից, ապա լռելը հավասարազոր կլինի կործանման»։

Политика 12:39 04/07/2023 НКР
«Без комментариев», – так ответила пресс-секретарь президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Лусине Аванесян, комментируя сведения, что власти Арцаха направили письмо президенту РФ.
Отметим, корреспондент Panorama.am поинтересовался у пресс-секретаря Араика Арутюняна, действительно ли письмо адресовано В. Путину, если да, то какой ответ поступил от президента РФ.
Напомним, председатель Антикризисного совета Арцаха Тигран Петросян ранее сообщил, что власти Арцаха направили Путину письмо, в котором представлено тяжелейшее положение страны и народа.