Քաղաքական 13:23 08/07/2023 Հայաստան
Արդարադատության միջազգային դատարանը միաձայն վերահաստատեց իր վճիռը՝ Ադրբեջանին պարտավորեցնելու ապահովել անարգել մուտքը Լաչինի միջանցք: Այս մասին թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է ԱԳՆ խոսնակ Անի Բադալյանը։
«Դատարանի որոշումը, որը հստակ է և չի փոխվել 2023 թ․ փետրվարի 22-ից ի վեր, պետք է ամբողջությամբ կատարվի Ադրբեջանի կողմից՝ առանց տեքստի որևէ շահարկումների և կեղծ մեկնաբանությունների»,- գրել է Ա. Բադալյանը:
Նշենք, որ երեկ ադբեջանական ԶԼՄ-ները տարածել էին տեղեկատվություն, ըստ որի պաշտոնական Բաքուն ողջունել է միիջազգային դատարանի՝ Հայաստանի հայցը մերժելու վերաբերյալ որոշումը։

Пресс-секретарь МИД Армении: Решение суда должно быть полностью выполнено Азербайджаном
Международный суд единогласно подтвердил свой вердикт, обязав Азербайджан обеспечить беспрепятственное движение по Лачинскому коридору. Об этом в своем микроблоге в Twitter сообщила пресс-секретарь МИД Ани Бадалян.
«Решение суда, которое понятно и не изменилось с 22 февраля 2023 года, должно полностью выполняться Азербайджаном, без каких-либо спекуляций и ложных толкований текст», – отметила А. Бадалян.
Отметим, что вчера азербайджанские СМИ распространяли сведения, согласно которым, официальный Баку приветствует решение Международного суда об отклонении иска Армении.