Ասում է՝ ես հայ եմ, բայց դե
Արամ Սարգսյանը ու իր «Հանրապետություն կուսակցությունը» սկսել են ակտիվ քարոզել, որ մարդիկ չգնան Հայաքվեի։ Ու լոզունգ էլ հնարել են՝ թե բա ես հայ եմ, բայց ասում եմ ոչ...
Իրենք իրենց էլ «բռավո» են գրում, կարծես Վազգեն Սարգսյանի պես մահապարտներ են հավաքել ու կռվել Արցախում՝ հանուն ազատության ու կյանքի։
Արամ Սարգյանը ինչ խոսում է, հանրության առաջին ռեակցիան լինում է՝ սա իրո՞ք Վազգեն Սարգսյանի եղբայրն է։ Չեն վերլուծում ասածը՝ վերլուծելու նյութ անգամ չկա մեջը, մաքուր նիկոլամոլություն։ Միայն կրկնվող զարմանք ու ցանկություն՝ Վազգեն Սարգսյանը ողջ լիներ, ...
Հիմա ռուսական սարսափով տառապող սույն քաղաքական գործիչը Հայաքվեին է դեմ։ Չէ, այնպես չէ, որ ասենք չի ուզում ու չի գնում ստորագրելու։ Չէ՝ լրիվ հակա քարոզ է տանում։
Բայց ինչի՞ն։
Հայոց ցեղասպանությու՞ն չի եղել։ Ոնց ես ասում՝ ոչ։
Գիտես, չէ՞, որ եղել է Հայոց ցեղասպանություն։
Գիտես՝ գնա, ստորագրի։ Նվազագույնը, որ կարելի է անել։
Կամ ինչ ալիք բռնում, Արամ, կներեք, Սարգսյանն ասում է՝ մենք չենք կարող երաշխավորել, որ Արցախը չլինի Ադրբեջանի կազմում։
Ամո՛թ։
Կարող ես չուզել, որ Արցախի Հանրապետությունը Ադրբեջանի կազմում, չէ՞։
Եթե սրտով չես ուզում, որ այդպես լինի՝ գնա, ստորագրի, ինչ ես խելքիդ զոռ տալիս։
Ոնց կարող է դավաճանությունը հայության էությանը այսքան շարունակական լինել, անհավատալի ու անհասկանալի է ամեն անգամ փաստեր տեսնելը։ Որտեղի՞ց է սնվում սրանց անկոտրում ստորությունը ու անկումը։
Որոշ ժամանակ առաջ վերլուծաբաններին հարց էի տալիս՝ որն է այն զրոյական քայլը, որ պիտի անել, որպեսզի հասնենք առաջարկվող առաջին քայլերին՝ ազատվել այս իշխանություններից, ամրացնել բանակ, սահման, տնտեսություն, գյուղատնտեսություն, կրթություն,...։
Ահա ձեզ արժեքային, գաղափարական հնարավորություն՝ արեք։
Ստորագրեք։
- Օնտարիո նահանգի Հայկական Միացյալ Խորհուրդն իր զորակցությունն է հայտնում «ՀայաՔվե»-ին
- Ինչու ԱԺ մեկ պատգամավոր հանդես չի գալիս նման նախաձեռնությամբ՝ շատ պարզ պատճառ ունի
- Դավաճան-ը որպես արժեքների մաքրության նշան
- Զրոյական քայլի դիդակտիկան Տիգրան Աբրահամյանից
- Զրոյական քայլի դիդակտիկան Արմեն Պետրոսյանից
- Ծաղիկներ Ծիծեռնակաբերդում. «Սումգայիթում սովորական ցեղասպանություն էր»
- Շուտով կկայանա «Մարաղա, 10 ապրիլի 1992թ. Սովորական ցեղասպանություն» ֆիլմի պրեմիերան
- Այսօր կկայանա «Սումգայիթ, փետրվար, 1988. Սովորական Ցեղասպանություն» ֆիլմի առաջին ցուցադրությունը
- Ճշմարտության մասին պատմող ֆիլմեր. «Բաքու, հունվար` 1990. Սովորական Ցեղասպանություն» և «Սումգայիթ, փետրվար՝ 1988»

Society 16:53 13/07/2023 Armenia
Aram Sargsyan and his Republic Party have started a campaign against the Hayakve ballot initiative, actively discouraging people from joining it.
The Hayakve initiative started last week collecting signatures in support of its demands to criminalize Artsakh’s recognition as part of Azerbaijan and any government decision to stop campaigning for the Armenian Genocide recognition.
Sargsyan and his team have started using a slogan saying, “I am Armenian, but I say no to HayaKve” and applaud themselves, as if they brought together fighters like Vazgen Sargsyan and defended Artsakh.
No matter what Aram Sargsyan says, the first reaction of the public is like, “Is he really Vazgen Sargsyan's brother?” They don't analyze his statements and, basically, there is nothing to analyze, they’re all about utter “ninkolomania”.  People get surprised once again and wish that Vazgen Sargsyan were alive.
Now this Russophobic political figure speaks against Hayakve. No, it's not that he disapproves it and refuses to join the collection of signatures. No, he is fully engaged in an anti-Hayakve campaign.
But what is he campaigning against?
Wasn't there an Armenian Genocide? How can you say there wasn't?
You know there was an Armenian Genocide, don't you?
And since you know, go ahead and sign it. This is the least that can be done.
Or, speaking on any TV channel, Aram, sorry, Sargsyan says: “We cannot guarantee that Artsakh won’t be part of Azerbaijan.”
Shame!
You may not want the Artsakh Republic to be part of Azerbaijan, right?
If you strongly oppose it, go and put your signature on it, there's nothing to be smart about here.
How can the Armenia trait of betrayal be so sticky? It’s unbelievable and incomprehensible to see facts confirming it every time. Where does their unbreakable meanness and downfall stem from?
Some time ago, I asked analysts, “What is the zero step that needs to be taken to reach the proposed primary steps: ousting the current government and strengthening the army, borders, economy, agriculture, education....”