Քաղաքական 09:40 21/07/2023 Հայաստան
Չի կարող բարբարոսի մի ձեռքը պաշարել Արցախը, իսկ մյուսը՝ «հումանիտար օգնություն» հասցնել իր իսկ կողմից պաշարվածներին. Ոսկանյան
«Չի կարելի, պատկերավոր ասած, բերանի աջ անկյունով ասել, որ ճանաչում ես Արցախն Ադրբեջան կոչվող արհեստածին կազմավորման մաս, իսկ ձախով՝ պնդել, թե նույն այդ պետություն կոչեցյալի նպատակն Արցախում էթնիկական զտումներն են՝ այսինքն ցեղասպանության մի տարատեսակը, որովհետև ստացվում է, որ 120 000 հայի թողնելով ցեղասպանի քմահաճույքին, դու նպաստում ես այդ ցեղասպանության իրականացման հավանականության մեծացմանը։
Նույն կերպ արգահատելի է, երբ ասում են, թե Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխը պետք է բացի Բերձորի միջանցքը և միաժամանակ խոսում Ակնայի ճանապարհով նույն այդ բարբարոսից ինչ-որ «հումանիտար օգնության» հնարավորության մասին, որովհետև չի կարող բարբարոսի մի ձեռքը պաշարել Արցախը, իսկ մյուսը՝ «հումանիտար օգնություն» հասցնել իր իսկ կողմից պաշարվածներին»։

Политика 12:03 21/07/2023 Армения
Вардан Восканян: Варвар не может одной рукой осаждать Арцах, а другой – доставлять «гуманитарную помощь» осажденным
Нельзя, теми же устами одновременно говорить, что признаешь Арцах частью искусственного образования под названием Азербайджан и утверждать, что целью этого так называемого государства является проведение этнических чисток в Арцахе – разновидности геноцида. Таким образом получается, что, оставляя 120 тысяч армян на произвол проводящего геноцидальную политику, ты способствуешь увеличению вероятности совершения этого геноцида.  Об этом пишет заведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян.
«Точно так же выглядит жалко, когда заявляют, что главарь бакинского варварского режима должен открыть Бердзорский коридор, и одновременно говорят о возможности какой-то «гуманитарной помощи» от этого варвара по дороге Акны. Ибо не может одна рука варвара осаждать Арцах, а другая – доставлять «гуманитарную помощь» тем, кого он сам же держит в блокаде», – отметил он.