Քաղաքական 10:07 27/07/2023 Հայաստան
Մենք հաստատուն քայլերով մոտենում ենք Հայաքվեի առաջին փուլի նպատակին, և արդեն սկսում ենք մտածել նրա մասին, թե մեր համաքաղաքացիների կողմից տրված արժեքավոր մանդատը ինչպես պետք է վերածենք մեր պետության հիմքերը ամրապնդող իրական օրենսդրական փոփոխությունների:
Այս նպատակով, մենք հանդիպումների շարք ենք սկսում Երևանում և մարզերում, կենտրոնանալով այն համայնքների վրա, որոնք առավել մեծ աջակցությունն են բերել Հայաքվեին: Մեր առաջին մարզային հավաքը կլինի Գյումրիում, որը Երևանից հետո Հայաքվեի աջակիցների ամենամեծ բանակն ունի: Այս նպատակով, հուլիսի 28-ին, ժամը 18:30-ին սիրով հրավիրում ենք ձեզ Շիրակի թեմի սոցիալ-կրթական կենտրոն, Վարպետաց 176 հասցեով։
Կենտրոնում տեղի կունենա հանդիպում-քննարկում ՀայաՔվե նախագծի աջակիցների հետ։  Հանդիպմանը պատասխանելու ենք հասունացած բազմաթիվ հարցերին և ուրվագծելու ենք մեր հետագա քայլերի ճանապարհային քարտեզը։ Մինչ հանդիպում Գյումրիում»։

Политика 14:11 27/07/2023 Армения
Мы решительными шагами приближаемся к цели первого этапа «АйаКве» («Армянский референдум», HayaVote – Прим. ред.), и уже начинаем думать о том, как превратить данный нашими согражданами ценный мандат в реальные законодательные изменения, укрепляющие основы нашего государства, пишет координатор инициативы «АйаКве» Аветик Чалабян.
«С этой целью мы начинаем серию встреч в Ереване и областях, сосредоточив внимание на  общинах, которые оказали большую поддержку «АйаКве». Наш первый областной сбор состоится в Гюмри, где самая большая после Еревана армия сторонников «АйаКве». С этой целью 28 июля в 18:30 приглашаем вас в социально-образовательный центр Ширакской епархии по адресу: Варпетац, 176.
В центре состоится встреча-обсуждение со сторонниками «АйаКве». На встрече мы ответим на назревшие многочисленные вопросы и начертим дорожную карту наших дальнейших шагов. До встречи в Гюмри» – указал А.Чалабян.