Հասարակություն 12:45 31/07/2023 Հայաստան
Արցախում քանի իրավիճակը սրվում է, Երևանում նույնպես քաղաքացիների քայլերը սրվելու են. Ակցիայի մասնակից
«Ակցիաները չեն դադարելու, պարենը շարունակվելու է  հավաքագրվել, քաղաքացիները շարունակելու են գալ»,- ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակի դիմաց ակցիայի ժամանակ ասաց մասնակիցներից Սեդա Գրիգորյանը։
Նա ընդգծեց՝ Արցախում քանի իրավիճակը սրվում է, Երևանում նույնպես քաղաքացիների քայլերը սրվելու են։
Ս. Գրիգորյանը նշեց, որ Երևանում տարբեր ինքնաբուխ ակցիաներ են տեղի ունենում, տարբեր գործողություններ, որոնք մի կետից չեն կառավարվում։
«Սա առողջ պրոցես է, որ տարբեր քաղաքացիներ իրենց բողոքն են արտահայտում։
Մի խումբ կգնա դեսպանատներ, մի խումբ՝ կառավարություն, կփորձենք  խնդիրն արթուն պահել ու պատասխանատուների գիտակցությունն արթուն պահել»,- ասաց Ս. Գրիգորյանը։

Участник акции: Пока в Арцахе обостряется ситуация, граждане в Ереване также продолжат предпринимать шаги
«Акции не будут прекращены, граждане продолжат приходить сюда», – заявила одна из участниц акции у офиса ООН в Ереване Седа Григорян.
Она подчеркнула, что пока в Арцахе обостряется ситуация, граждане в Ереване также продолжат предпринимать шаги.
С. Григорян отметила, что в Ереване проходят различные спонтанные акции протеста, различные действия, которые не управляются из какого-либо центра.
«Это – здоровый процесс, различные граждане выражают свою жалобу.
Часть из них отправятся к зданиям посольств, другая – в правительство, попытаемся держать вопрос на виду», – отметила она.