Ինչ են քննարկել Արմեն Գրիգորյանն ու Անդրեա Վիկտորինը
Հուլիսի 31-ին ԱԽ քարտուղարի պաշտոնը զբաղեցնող Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրեա Վիկտորինին՝ դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
ԱԽ գրասենյակի փոխանցմամբ, ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին դիվանագիտական առաքելության ընթացքում Հայաստան-ԵՄ փոխգործակցությունն առավել զարգացնելու և ընդլայնելու ուղղությամբ ներդրած ջանքերի համար:
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել և վստահությունն է հայտնել, որ երկկողմ ակտիվ համագործակցությունը դեռևս կշարունակի ամրապնդվել ու զարգանալ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները նաև մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի և Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի շուրջ:

Что обсуждали Армен Григорян и Андреа Викторин?
Сегодня, 31 июля, секретарь Совбеза Армении Армен Григорян принял руководителя делегации ЕС в РА Чрезвычайного и Полномочного посла Андреа Викторин по случаю завершения ее дипломатической миссии.
Из офиса Секретаря Совбеза сообщают, что секретарь выразил благодарность послу за усилия по дальнейшему развитию и расширению сотрудничества Армения-ЕС.
В свою очередь А. Викторин подчеркнула и выразила уверенность, что активное двустороннее сотрудничество будет укрепляться и развиваться.
На встрече собеседники обменялись мыслями о ситуации с региональной безопасностью и гуманитарном кризисе, возникшем в Нагорном Карабахе.