Օրվա մամուլ 09:12 05/08/2023 Հայաստան
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության շատ անդամներ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցի հետ լարվել են:
Բանն այն է, որ Մակունցը ԱՄՆ տեղափոխվելուց հետո կապը կտրել է բոլոր ՔՊ-ականների հետ. ինչպես իշխանական մեր աղբյուրներն են պատմում՝ եթե նախկինում որևէ հարց էր լինում, դիմում էին Լիլիթ Մակունցին, նա անպայման ընդառաջում էր թիմակիցներին, կատարում էր նրանց խնդրանքը, բայց հիմա Մակունցն այլևս առաջվանը չէ. նախկին խմբակցության անդամների հետ չի շփվում, անգամ նրանց զանգերին չի պատասխանում, միայն իշխանական վերնախավի հետ է շփվում, ավելի կոնկրետ՝ Նիկոլ Փաշինյանի, նրան է զեկուցում ամեն ինչ, նրանից է հրահանգներ ստանում, Արարատ Միրզոյանի հետ շփվում է ի պաշտոնե՝ որպես արտգործնախարարի:
Սրանից ՔՊ-ականները խիստ վրդովվել են, ասում են, որ երբ աշխատանքային այցով տարբեր երկրներ են գնում, դեսպանները գրկաբաց ընդունում են իրենց, ուղեկցում ժամանցի վայրերով, խանութներով, մինչդեռ Մակունցը շատ դեպքերում չի դիմավորում, սառն է: ՔՊ-ականների համար տարօրինակ է Լիլիթ Մակունցի այս պահվածքը, քանի որ նա թիմում այն քչերից է եղել, որ բոլորի հետ լավ հարաբերություններ է ունեցել, մինչդեռ հիմա դարձել է արհամարհող»։

Политика 12:27 05/08/2023 Армения
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что многие члены правящей партии «Гражданский договор» недовольны послом Армении в США Лилит Макунц. Дело в том, что после переезда в США Макунц прервала контакты с членами «Гражданского договора».
«Как рассказывают наши источники в правящей партии, если в прошлом бывал какой-то вопрос, они обращались к Лилит Макунц и она обязательно шла на встречу членам команды, выполняла их просьбу, но сейчас Лилит Макунц уже не прежняя, не общается с членами фракции, не отвечает даже на их звонки: общается только с правящей элитой, а конкретнее, с Николом Пашиняном, докладывает ему обо всем, а также по должности с Араратом Мирзояном, как с главой МИД.
Депутаты ″Гражданского договора″ крайне возмущены этим, говорят, что когда с рабочими визитами бывают в различных странах, послы принимают их с распростертыми объятиями, сопровождают при посещении мест развлечения, магазинов, в то время как Макунц часто даже не встречает, проявляет к ним холодное отношение. Члены ″Гражданского договора″ считают это поведение Лилит Макунц странным, поскольку она была одной из редких в команде, у которой были хорошие отношения со всеми, однако сейчас стала проявлять пренебрежение», - пишет газета.