Քաղաքական 10:27 09/08/2023 Հայաստան
«Ապօրինի անազատության մեջ գտնվող ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը հրաժարվել է ցուցմունք տալ՝ պնդելով, որ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում և ցուցմունք տալու որևէ իմաստ չկա:
Այն, որ Արմենի նկատմամբ ակնհայտ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում, ակնհայտ է:
Մյուս կողմից տեսանելի է, որ իշխանությունը ամեն գնով փորձելու է քաղաքական գործչին հնարավորինս երկար պահել փակ դռների հետևում:
Եթե նպատակն Արմեն Աշոտյանին քաղաքական պրոցեսներից հեռացնելն է, ապա նույնիսկ բանտում գտնվելն Արմենին հետ չի պահում խոսելու, այս իշխանության մասին իրականությունը դեմքներին շպրտելու և իր դիրքորոշումն արտահայտելու կամքից:

Политика 13:01 09/08/2023 Армения
«Находящий в незаконном заключении заместитель председателя Республиканской партии Армении Армен Ашотян отказался от дачи показаний, утверждая, что в его отношении осуществляется политическое преследование и нет смысла давать показания.
Очевидно, что в отношении Армена осуществляется явное политическое преследование.
С другой стороны, видно, что власти постараются любой ценой как можно дольше держать политического деятеля под стражей.
Если цель состоит в том, чтобы отстранить Армена Ашотяна от политических процессов, то даже нахождение в тюрьме не мешает Армену говорить, бросать в лицо правду об этой власти и выражать свою позицию.