Ֆրանսիայում Հաշմանդամների տանը բռնկված հրդեհի հետևանքով 11 մարդ Է զոհվել
Փրկարարները հայտնաբերել են ֆրանսիական Վինցենհայմ քաղաքի տներից մեկումը, որտեղ ապրում էին հաշմանդամություն ունեցող անձինք, բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհված բոլոր 11 մարդկանց մարմիններ։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով BFMTV հեռուստաալիքին։
«Բոլոր քաղաքացիները, որոնք գտնվել են առաջին հարկում, ողջ են մնացել: Նաև հինգ հոգու հաջողվել է դուրս գալ երկրորդ հարկից: Մնացած 11-ը զոհվել են»,- հեռուստաալիքի եթերում ասել է Կոլմարի փոխդատախազ Նատալի Կիլվասերը:
Նա հավելել է, որ դատախազությունը հարցաքննում է այն շենքի սեփականատիրոջը, որտեղ բռնկվել է հրդեհը։ Նրա խոսքով, հրդեհի առաջացման ստույգ պատճառը դեռևս հայտնի չէ, սակայն հավանական վարկածը բուխարիում մխացող կրակն է։
Դեպքի վայր ժամանած Ֆրանսիայի վարչապետ Էլիզաբեթ Բորնը իր զորակցությունն է հայտնել զոհվածների ընտանիքներին՝ տեղի ունեցածն անվանելով «սարսափելի դրամա»։ Նախագահ Էմանուել Մակրոնը նույնպես իր զորակցությունն է հայտնել զոհերի ընտանիքներին։

Общество 15:23 10/08/2023 В мире
Спасатели обнаружили тела всех 11 человек, погибших при пожаре в доме во французском Винценхайме, где проживали люди с ограниченными возможностями, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал BFMTV.
«Все граждане, находившиеся на первом этаже, остались в живых. Также пять человек успели выйти со второго этажа. Остальные 11 погибли», – передает телеканал слова вице-прокурора Кольмара Натали Кильвассер.
Она добавила, что владельца здания, в котором случился пожар, допрашивает прокуратура. По её словам, точная причина возгорания пока не известна, но вероятной версией является тлеющий огонь в камине.
Премьер Франции Элизабет Борн, прибывшая на место происшествия, высказала слова поддержки жертвам и их семьям, назвав произошедшее «ужасающей драмой». Президент страны Эммануэль Макрон также выразил поддержку жертвам трагедии и их семьям.