Սպորտ 12:04 19/08/2023 Աշխարհում
Իսպանական Mundo Deportivo թերթի լրագրող Անխել Լոպեսը հայտնել է, որ «Դինամո»-ի կիսապաշտպան 20-ամյա Արսեն Զախարյանը վեց տարվա պայմանագիր կկնքի Լա Լիգայի «Ռեալ Սոսյեդադ» ակումբի հետ։
«Զախարյանն արդեն Սան Սեբաստիանում է» վերնագրով իր հոդվածում Լոպեսն ընդգծել է, որ «երեք օր ուշացումով 2003 թվականին Սամարայում ծնված Արսեն Զախարյանը վերջապես ժամանել է Իսպանիա՝ մինչև 2029 թվականը պայմանագիր կնքելու «Ռեալ Սոսյեդադի» հետ, այսինքն վեց սեզոն»:
Mundo Deportivo-ի լրագրողը նշել է, որ Զախարյանն իր գործակալների ուղեկցությամբ մեկնել է Սան Սեբաստիան, նրանց այնտեղ դիմավորել է «Ռեալ Սոսյեդադի» սպորտային տնօրեն Ռոբերտո Օլաբեն։
«Օգոստոսի 19-ին Զախարյանը կանցնի բոլոր բուժզննումները, որից հետո պայմանագիր կկնքի «Սոսյեդադի» հետ»,- Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ՝ մանրամասնել է լրագրողը։

Спорт 12:27 19/08/2023 В мире
Журналист испанской газеты Mundo Deportivo Анхель Лопес сообщил, что 20-летний российский полузащитник Арсен Захарян подпишет шестилетний контракт с клубом Примеры «Реал Сосьедадом». Информацию передает «Газета.Ru»
В своей статье под заголовком «Захарян уже в Сан-Себастьяне» Лопес подчеркнул, что «с опозданием на три дня уроженец Самары 2003 года рождения — Арсен Захарян — прибыл наконец в Испанию, чтобы подписать контракт с «Реал Сосьедадом» до 2029 года, то есть на шесть сезонов».
Журналист Mundo Deportivo отметил, что Захарян прилетел в Сан-Себастьян в сопровождении своих агентов и был встречен спортивным директором «Реал Сосьедада» Роберто Олабе и его правой рукой Эриком Бретосом.
«В эту субботу, 19 августа, Захарян пройдет все медицинские проверки, после чего поставит подпись под контрактом с «Сосьедадом», — уточнил журналист.