Քաղաքական 10:13 25/08/2023 Աշխարհում
Թուրքիայի և Ռուսաստանի նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Վլադիմիր Պուտինի հանդիպման հնարավոր ամսաթվի մասին հստակություն չկա։ ԱյԴ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Թուրքիայի ղեկավարի գրասենյակում։
«Սպասվում է, որ հանդիպումը կկայանա սեպտեմբերին, սակայն դեռ հստակություն չկա, բանակցությունների տեղի և ժամկետի քննարկումը շարունակվում է դիվանագիտական ուղիներով»,-ասել է աղբյուրը։
Ավելի վաղ Թուրքիայում դիվանագիտական աղբյուրը ՏԱՍՍ-ին հայտնել էր, որ Սոչիում նախատեսվում է Պուտինի և Էրդողանի հանդիպում, որի հավանական ամսաթիվը կլինի սեպտեմբերի 4-ը։

Politics 12:59 25/08/2023 Region
There is no specific information about the probable date for the meeting between President of Turkey Recep Tayyip Erdogan and Russian President Vladimir Putin, the office of the Turkish leader told TASS.
"The meeting, as expected, can take place in September but there are no particularities so far. The discussion of the venue and the date of talks continues through the diplomatic channels," the source said.
The meeting between Putin and Erdogan is planned in Sochi and September 4 is indicated as the possible date, a diplomatic source in Turkey told TASS earlier.