Քաղաքական 14:40 25/08/2023 Հայաստան
«Եթե ինչ-որ մեկը Հայկ Մարությանին տեսանյութից հանել է, դա ամոթալի է»,-  նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության՝ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը՝ անդրադառնալով «Ազգային առաջընթաց» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու, Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի՝ ՔՊ-ականներին ուղղված մեղադրանքին։
«Ես չեմ ուզում կոնկրետ մեկնաբանել, չգիտեմ ով ինչ տեսանյութ է նկարել։ Եթե ինչ-որ մեկն իրեն տեսանյութից հանել է, դա ամոթալի է: Վահագն Ալեքսանյանը կարող է հրապարակել է տեսանյութը, բայց, վստահ եմ, որևէ մեկին անձամբ որևէ տեսանյութից չի հանել։
Մյուս կողմից այն, ինչը, որ իրականացրել է կառավարությունը, Երևանի ավագանին, ինչը նախաձեռնել էր նաև փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը և դա վերագրել միայն մեկ հոգու, որն իրականացրել է մի ամբողջ քաղաքական թիմ: Կառավարությունն է այդ վարկի պատասխանատուն, կառավարությունն է այսօր այդ վարկը մարում, նախաձեռնել է իմ գրասենյակը: Առհասարակ խոշոր որևէ ծրագիր մեկ մարդը չի կարող անել, դա պետք է անի քաղաքական թիմը համագործակացությամբ կառավարության, այլ նախարարությունների հետ»,- ասաց Ավինյանը:
Հիշեցնենք, որ Մարությանը գրել էր. «ՔՊ կուսակցության վարչության նախագահի տեղակալը իր ֆեյսբուքյան էջում տարածել է մեզանից գողացած նախընտրական հոլովակը: Դա էլ քիչ է՝ կադրում, որտեղ ես ստորագրում եմ եվրոպական ավտոբուսների  համաձայնագիրը, ինձ կադրից ջնջել են, իմ խոսքը փոխարինել են ուրիշի խոսքով, կեղծված հոլովակի վերջում էլ «ճպպցրել են» ՔՊ-ի լոգոն»։

Политика 15:02 25/08/2023 Армения
«Если кто-то вырезал Айка Марутяна из видеоролика, то это заслуживает осуждения», – заявил в ходе агиткампании кандидат на пост мэра Еревана от партии «Гражданский договор» Тигран Авинян, обратившись к обвинениям со стороны бывшего мэра Еревана Айка Марутяна в адрес «ГД».
«Не хотел бы комментировать, не знаю, кто снял этот ролик. Если его кто-то убрал из ролика, то это заслуживает осуждения. Ваагн Алексанян может обнародовать ролик, но, уверен, что он лично не участвовал в том, чтобы вырезать кого-то из видеоролика», – отметил Авинян, добавив, что нельзя присваивать действия целой политической команды лишь одному человеку, поскольку в этом участвовали как правительство, так и Совет старейшин Еревана, в частности, вице-мэр Тигран Авинян.
«Правительство несет ответственность за этот кредит, правительство сегодня выплачивает этот кредит, а процесс был инициирован моим офисом. И вообще, ни одно частное лицо не может осуществить подобные крупные программы. Такое реализуется со стороны правительства при сотрудничестве с политической командой, а также другими министерствами», – подчеркнул Авинян.
Напомним, А. Марутян в связи с этим написал: «Заместитель председателя правления партии “ГД” на своей странице в соцсети Facebook распространил украденный у нас предвыборный ролик. Но это ещё не всё: в кадре, где я подписываю соглашение на приобретение европейских автобусов, меня вырезали из кадра, мои слова подменили, а в конце сфабрикованного ролика “приделали” логотип “ГД”».