Արցախի ԱԳ նախարարը հարգանքի տուրք է մատուցել Եռաբլուրում
Արցախի Հանրապետության հռչակման 32-րդ տարեդարձի կապակցությամբ ԱՀ արտաքի գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը սեպտեմբերի 2-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում Արցախի իշխանությունների ու ժողովրդի անունից ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ է խոնարհել հայրենիքի անկախության ու ազատության համար իրենց կյանքը նվիրաբերած քաջորդիների հիշատակին։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԳՆ-ից։
Նախարար Ղազարյանը ծաղիկներ է զետեղել նաև այն զինծառայողների շիրիմներին, որոնց հարազատներն Արցախի տևական շրջափակման պատճառով հնարավորություն չունեն այցելելու «Եռաբլուր»:

Политика 17:24 02/09/2023 Армения
Министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян воздал дань памяти в военном пантеоне «Ераблур»
Министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян по случаю 32-й годовщины провозглашения Республики Арцах 2 сентября  от имени властей и народа Арцаха в военном пантеоне «Ераблур» возложил венок и цветы  в память о сыновьях армянского народа, отдавших свои жизни за независимость и свободу родины.
Министр Газарян также возложил цветы к могилам тех военнослужащих, чьи семьи из-за длительной блокады Арцаха не имеют возможности посетить «Ераблур».