Քաղաքական 18:54 02/09/2023 Հայաստան
«Ակնհայտ է, որ Բերձորի ճանապարհը փակվել է,և  ճանապարհը փակողներից մեկը եղել է նաև Նիկոլ Փաշինյանն իր ադ հայտարարությամբ։ Բերձորի ճանապարհը բացելու բանալիներից մեկը գտնվում է Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքում»,-Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը՝ ի նկատի ունենալով Նիկոլ Փաշինյանի կողմից Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության ճանաչման մասին հայտարարությունները։
Նրա խոսքով, իրավիճակում բեկում մտցնելու համար անհրաժեշտ է, որ Փաշինյանը հրաժարվի իր այդ ոչ լեգիտիմ, ապօրինի,  ազգադավ հայտարարությունից։
Սաղաթելյանն ասաց, որ Փաշինյանը չի արտահայտում ժողովրդի հավաքական կամքը, նրա հենքը ոչ թե ժողովուրդն է, այլ ուժային կառույցները։

Политика 20:02 02/09/2023 Армения
«Очевидно, что одним из перекрывших дорогу Бердзора стал Никол Пашинян этим своим заявлением. И один из ключей по разблокированию дороги Бердзора находится в руках Никола Пашиняна», – сказал в беседе с журналистами на площади Свободы в Ереване представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», депутат от фракции «Армения» НС РА Ишхан Сагателян, имея в виду заявления Никола Пашиняна о признании территориальной целостности Азербайджана.
Ишхан Сагателян при этом указал: для внесения перелома в ситуацию необходимо, чтобы Никол Пашинян отказался от этого своего нелегитимного, незаконного, предательского по отношению к собственному народу заявления.
Сагателян обратил внимание, что Пашинян не выражает коллективной воли народа, его опора – не народ, а силовые структуры.