Դուք պարտվելու եք, քանի որ թույլ եք, անգրագետ եք. Ռուբեն Վարդանյանը՝ ՔՊ-ին
«Խոսքերը, որ ասում են Անդրանիկ Քոչարյանը, Ալեն Սիմոնյանը, չեն հասկանում, որ առաջին հերթին ցույց են տալիս իրենց մակարդակը, մտածելակերպը, երկրորդ, վնաս են հասցնում Հայաստանի ու Արցախի հիմքերին»,- ասաց «Արցախի անվտանգության և զարգացման ճակատ» հանրային շարժման համակարգող, ԱՀ նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանն իր և «Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանի համատեղ ասուլիսում։
Ռ.Վարդանյանն Արցախից ասուլիսին միացել է տեսակապով։
Նա նշեց, որ այդպես իշխող ուժի ներկայություններին իրենց թուլությունն են ցույց տալիս։
«Դուք պարտվելու եք, քանի որ թույլ եք, մասնագետ չեք, անգրագետ եք, չեք արել այն, ինչ խոսք եք տվել, չեք կարողանում ներկայացել մեր երկիրը ոչ միջազգային դաշտում, ոչ ներսում, ձեր պահելաճևը, մարդկանց վրա թքելը, Արարատ սարը ոչ հայկական դարձնելը և այլ բաներ են բերելու նրան, որ դուք պարտվելու եք, ոչ թե դրսի ուժերն են ազդելու դրա վրա։
Իշխանություններն իրենց գործողություններով են թուլացնում մեզ, վնաս բերում, որ ի վերջո կործանվենք, ընկնենք սանկացիների տակ»,- ասաց Ռ. Վարդանյանը։
- Վարդանյան. Այն ուժերը, որոնք ընդունում են՝ Արցախը չի կարող լինել Ադրբեջանի կազմում, ընդունելի են մեզ համար

Рубен Варданян – ГД: Вы проиграете, ибо слабые и безграмотные
Депутат от правящей партии «Гражданский договор» Андраник Кочарян, спикер парламента Ален Симонян не понимают, что своими словами они, во-первых, показывают свой уровень, свое мышление, а во-вторых – наносят вред основам Армении и Арцаха. Об этом 6 сентября заявил координатор общественного движения «Фронт безопасности и развития Арцаха», бывший госминистр Республики Арцах (НКР) Рубен Варданян во время его совместной с председателем партии «Страна для жизни» Мане Тандилян пресс-конференции.
Рубен Варданян из Арцаха присоединился к пресс-конференции по видеосвязи.
«Они настолько слабы, что хотят показать, что проиграют, так как на выборы якобы окажут воздействие внешние силы. Это не так, вы проиграете, так как слабые и безграмотные, не являетесь профессионалами, не выполнили обещания и не можете представлять страну – ни на международной арене, ни внутри.
Именно ваше поведение, в том числе плевки в людей, провозглашение Арарата неармянским и многое другое, станет причиной поражения, а не воздействие внешних сил.
Власти своими действиями ослабляют нас, причиняют вред, чтобы мы потерпели крах, попали под санкции», – добавил Рубен Варданян.