Սպորտ 11:45 07/09/2023 Աշխարհում
Սաուդյան Արաբիայի «Ալ Նասր» ակումբի աստղային պորտուգալացի ֆուտբոլիստ Կրիշտիանու Ռոնալդուն 19 տարվա մեջ առաջին անգամ չի հայտնվել «Ոսկե գնդակի» հավակնորդ ֆուտբոլիստների ցուցակում, գրում է «Ռիա նովոստի»-ին։
30 թեկնածուներից բաղկացած ցուցակը նախօրեին հայտնվել է «France Football» ամսագրում ։ 38-ամյա պորտուգալացին «Ոսկե գնդակի» դափնեկիր է դարձել 5 անգամ՝ 2008, 2013, 2014, 2016 և 2017 թթ-ին: Այնուամենայնիվ, այս անգամ նա այս հեղինակավոր մրցանակի հավակնորդների թվում չէ ։ Ընդ որում, նրա հավերժ մրցակից Լիոնել Մեսսին այնտեղ է։
Ավելի վաղ «Record»-ին տված հարցազրույցում Ռոնալդուն ասել էր, որ հայտնի արգենտինացու հետ իր մրցակցության դարաշրջանն ավարտվել է։ Ֆուտբոլիստի խոսքով՝ ինքը հպարտ է ֆուտբոլում իր արդյունքներով։
Նշվում է նաև, որ «Ոսկե գնդակ» մրցանակի հանձնման արարողությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 30-ին Փարիզի Շատլե թատրոնում:

Спорт 10:38 07/09/2023 В мире
Звездный португальский футболист саудовского клуба «Аль-Наср» Криштиану Роналду впервые за 19 лет не попал в список игроков, претендующих на «Золотой мяч», передает МИР 24.
Перечень из 30 номинантов накануне появился в журнале France Football. 38-летний португалец становился обладателем «Золотого мяча» пять раз. Тем не менее в этот раз его нет среди претендентов на эту престижную награду. При этом его извечный соперник Лионель Месси там присутствует.
Ранее в интервью изданию Record Роналду заявил, что эпоха его соперничества с со знаменитым аргентинцем осталась позади. По словам футболиста, он гордится своими результатами в футболе.
«Наше соперничество с Месси прошло – это было хорошее противостояние, зрителям понравилось. Мы оба очень хороши и изменили историю футбола. Нас уважают во всем мире, это самое главное», – цитирует спортсмена РИА «Новости».
Ранее Роналду забил свой 850-й гол в карьере. Футболист отличился в матче чемпионата Саудовской Аравии. В этой игре Роналду помог своей команде «Аль-Наср» разгромить клуб «Аль-Хазм» со счетом 5:1.