Հասարակություն 19:17 08/09/2023 Հայաստան
«Հարգելի հայրենակիցներ, վաղը՝ սեպտեմբերի 9-ին ժամը 11:00-ին Երևան քաղաքի Շենգավիթի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասությունների դատարանում (Կոմիտասի պանթեոնին կից)  շինծու մեղադրանքով կայանալու է 44 օրյա պատերազմի հերոս` Մխիթար Գալեյանի հոր՝ Գարիկ Գալեյանի դատը:
Իշխանությունը վաղուց հատել է բոլոր կարմիր գծերը, սկսած Եռաբլուր պանթեոնից ծնողներին բերման ենթարկելուց և նրանց նկատմամբ գործեր հարուցելուց, մինչև նրբորեն մշակված սադրանքների միջոցով շինծու գործեր կարելը՝ փորձելով  նրանց ազատությունից  զրկելու միջոցով լռեցնել պայքարի ու պահանջատիրության ամենաարդար ձայնը:
Իշխանության նման վարքագիծը, մենք՝ այս պետությանը ամենաթանկը տված ծնողներս, գնահատում ենք իշխանության կողմից ուղերձ, պատերազմից 5 րոպե պակաս գտնվող երկրի պաշտպաններին, որ տեսեք,  թե ինչ կարող է լինել նաև իրենց ծնողների հետ, ինչը անթույլատրելի է և դատապարտելի, և որը մեծ հարված է մեր զինվորների բարոյահոգեբանական վիճակին, իրենց մինչ այդ ձևավորված արժեհամակարգին։
Սիրելի հայրենակիցներ, լինենք վաղը Հայրենիքին հերոս տված հոր կողքը, աջակցելով նրան, աջակցում ենք ինքներս մեզ, մեր սերունդներին վաղվա օր ունենալու համար»։

Общество 19:48 08/09/2023 Армения
«Уважаемые соотечественники, завтра, 9 сентября, в 11:00 в суде первой инстанции общей юрисдикции (резиденция в Шенгавите, рядом с Пантеоном имени Комитаса) состоится суд под делу отца погибшего в 44-дневной войне в Арцахе военнослужащего Мхитара Галеяна – Гарика Галеяна.
Власть уже давно перешла все красные линии – от привода в Полицию родителей из пантеона Ераблур и возбуждения против них дел до фабрикации фейковых дел посредством тонко спланированных провокаций, пытаясь лишением свободы заставить замолчать самые праведные голоса в плане борьбы и требовательности.
Подобное поведение власти, мы, отдавшие самое дорогое этому государству родители, оцениваем как месседж защитникам находящейся на пороге войны страны – мол, посмотрите, что может случиться и с вашими родителями. Это неприемлемо и предосудительно, это большой удар по морально-психологическому состоянию наших военных, по их сформировавшейся до этого системе ценностей.
Дорогие соотечественники, давайте завтра будем рядом с подарившим Родине героя отцом: поддерживая его, мы поддерживаем себя, чтобы у грядущих поколений был завтрашний день».
Напомним, СК Армении ранее сообщил, что против Галеяна возбуждено уголовное дело по статье о незаконном обороте наркотиков. Оно было объединено с ранее возбужденным делом о хулиганстве и рукоприкладстве, в суд подано ходатайство о его  аресте.