Քերոլայն Քոքսն այցելել է Տեղ համայնք
Սեպտեմբերի 12-ին Տեղ խոշորացված համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցը հյուրընկալել է «Միջազգային քրիստոնեական համերաշխություն» կազմակերպության ղեկավար մարմնի անդամներին ղեկավարությամբ՝ Քերոլայն Քոքսի։
Տեղի համայնքապետարանից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում համայնքի ղեկավարը կազմակերպության ներկայացուցիչներին ներկայացրել է համայնքի ընդհանուր իրավիճակը, սոցիալական մարտահրավերներն ու հրատապ լուծում պահանջող խնդիրները, ինչպես նաև 2020 թվականի 44 օրյա պատերազմի, 2022 թվականի սեպտեմբերյան պատերազմի և 2023 թվականի մարտին տեղի ունեցած գործողությունների արդյունքում համայնքի կրած վնասներն ու հետևանքները մեղմելուն ուղղված անհրաժեշտ միջոցառումների և ծրագրերի ցանկը։
Քերոլայն Քոքսը և կազմակերպության անդամները պատրաստակամություն են հայտնել բարձրացված հարցերի շուրջ ցուցաբերել նախաձեռնողականություն և հեևողականություն նշված բոլոր ուղղություններում համայնքին աջակցություն ցուցաբերելու և օժանդակելու։

Politics 17:00 13/09/2023 Armenia
The head of Armenia’s enlarged border community of Tegh, David Gulunts, on Wednesday hosted members of Christian Solidarity International (CSI), a Christian human rights NGO led by Baroness Caroline Cox.
The local administration reported that during the meeting Gulunts briefed the CSI members on the general situation in the community, social challenges and pressing issues, as well as the damage caused to the community after the 2020 and 2022 warns and hostilities in March 2023. He spoke about the necessary activities and programs aimed at mitigating their consequences.
Baroness Cox and the organization members expressed readiness to be proactive and consistent in their efforts to help the community solve the issues.