Քերոլայն Քոքսն այցելել է Տեղ համայնք
Սեպտեմբերի 12-ին Տեղ խոշորացված համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցը հյուրընկալել է «Միջազգային քրիստոնեական համերաշխություն» կազմակերպության ղեկավար մարմնի անդամներին ղեկավարությամբ՝ Քերոլայն Քոքսի։
Տեղի համայնքապետարանից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում համայնքի ղեկավարը կազմակերպության ներկայացուցիչներին ներկայացրել է համայնքի ընդհանուր իրավիճակը, սոցիալական մարտահրավերներն ու հրատապ լուծում պահանջող խնդիրները, ինչպես նաև 2020 թվականի 44 օրյա պատերազմի, 2022 թվականի սեպտեմբերյան պատերազմի և 2023 թվականի մարտին տեղի ունեցած գործողությունների արդյունքում համայնքի կրած վնասներն ու հետևանքները մեղմելուն ուղղված անհրաժեշտ միջոցառումների և ծրագրերի ցանկը։
Քերոլայն Քոքսը և կազմակերպության անդամները պատրաստակամություն են հայտնել բարձրացված հարցերի շուրջ ցուցաբերել նախաձեռնողականություն և հեևողականություն նշված բոլոր ուղղություններում համայնքին աջակցություն ցուցաբերելու և օժանդակելու։

Политика 16:31 13/09/2023 Армения
12 сентября руководитель укрупненной общины Тех Давид Гулунц принял членов христианской правозащитной организации «Международная христианская солидарность» во главе с Керолайн Кокс.
Как сообщают из пресс-службы общинной администрации, в ходе встречи Д. Гулунц представил членам организации общую обстановку в общине, социальные вызовы и требующие срочного решения проблемы, а также ущерб, нанесенный общине после 44-дневной войны 2020 года, сентябрьской войны 2022 года и действий в марте 2023 года, а также список необходимых мероприятий и программ, нацеленных на смягчение последствий.
Керолайн Кокс и члены организации выразили готовность проявить инициативу и последовательность во всех упомянутых направлениях, чтобы поддержать и помочь общине в озвученных вопросах.