Մեկ տարի առաջ Հայաստանը ենթարկվեց հարձակման, ԱԺ-ում հարգեցին զոհերի հիշատակը
Ազգային ժողովի նիստի ընթացքում պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին 2022 թ. սեպտեմբերի 13-ին ադրբեջանական հարձակման հետևանքով զոհվածներ հիշատակը։
«Մեկ տարի առաջ Հայաստանի Հանրապետությունը ենթարկվեց հարձակման, որի հետևանքով մենք ունեցանք 200-ից ավելի զոհ: Առաջարկում եմ 1 րոպե լռությամբ հարգել զոհերի հիշատակը»,- ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
ՀՀ քննչական կոմիտեի վերջին տվյալների համաձայն, Ադրբեջանի կողմից իրականացրած ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմից զոհվել է 224 անձ, այդ թվում՝ 3 քաղաքացիական անձ, անհայտ է 3 զինծառայողի գտնվելու վայրը։
- Անմահները. Թշնամու կրակը վերցրել են իրենց վրա
- Անմահների բանակի նոր զինվորները
- Հայ ու եզդի իրենց կյանքը տվեցին հանուն հայրենի հողի
- Հայրենասեր, հայրենանվեր կին. Զոհվել է ազատամարտիկ Սուսաննա Մարգարյանը
- Կատակասեր, ժպտերես ու առույգ. Այսպես են հիշում երեկ անմահացած Էդմոնին
- Հայրենիքի պաշտպանը. նրա տեղը «Բերդ» անսամբլի պարողների շարքում թափուր մնաց
- Ադրբեջանը շարունակում է կիրառել հրետանային միջոցներ, ականանետեր, ԱԹՍ-ներ
- Մեր ստացած տեղեկություններով թիրախավորվում են նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքները. ՄԻՊ
- Ադրբեջանը Գորիսի, Սոթքի և Ջերմուկի ուղղությամբ սկսել է ինտենսիվ կրակ վարել հայկական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆ

Politics 11:56 13/09/2023 Armenia
Armenian MPs on Wednesday observed a minute's silence in tribute to the victims of the 13 September 2022 Azerbaijani attack.
“One year ago, the Republic of Armenia came under attack, which left over 200 killed,” Speaker Alen Simonyan said at the plenary parliament session and asked the deputies to hold a minute's silence to commemorate them.
Azerbaijan launched a full-scale attack on Armenia early on 13 September, which continued until the late evening of 14 September. 224 people, including 3 civilians, were killed in Azerbaijani attacks. Three Armenian soldiers are still unaccounted for.