Քաղաքական 19:14 14/09/2023 Հայաստան
«Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցությունը հերթական կեղծիքն է տարածում՝ պնդելով, թե իբր Հայկ Մարությանը հրաժարվել է Factor tv-ում նախընտրական բանավեճից։ Լրատվամիջոցի կողմից նախընտրական բանավեճի հրավեր, մասնակցության ձեւաչափի եւ այլ պայմանների մասին խոսակցություն չի եղել։
Factor tv-ն այսօր, ՔՊ շտաբի կեղծ հայտարարությունից հետո, այնուամենայնիվ, բանավեճ կազմակերպելու առաջարկ է արել։
Քանի որ քարոզչությանն ընդամենը մեկ օր է մնում, եւ վերջին օրվա միջոցառումների, այդ թվում՝ մամուլի հետ շփումների խիտ գրաֆիկն արդեն նախօրոք կազմված է եղել, դրանում հապճեպ փոփոխություններ մտցնելը նպատակահարմար չենք համարում։
Իսկ ՔՊ կուսակցության շտաբին մեկ անգամ եւս հորդորում ենք հրաժարվել կեղծիք եւ մանիպուլյացիա տարածելու սովորական դարձած պրակտիկայից»։

Политика 19:53 14/09/2023 Армения
«Партия “Гражданский договор” распространяет очередную дезинформацию, подтвердив, что Айк Марутян якобы отказался участвовать в предвыборных дебатах на телеканале “Фактор ТВ”. Не было даже разговора о приглашении на дебаты, формате участия и других условиях.
“Фактор ТВ” сегодня после лживого сообщения штаба “ГД”, тем не менее, выступил с предложением организовать дебаты.
Поскольку до предвыборной кампании остался всего один день, а плотный график мероприятий последнего дня, включая контакты с прессой, уже подготовлен заранее, мы не считаем целесообразным вносить в него поспешные изменения.
И еще раз призываем штаб партии “ГД” отказаться от общепринятой практики распространения лжи и манипуляций».