Գոռ Մանվելյանը միացել է «Նոա» ֆուտբոլային ակումբին
«Նոա»-ն պայմանագիր է կնքել 21-ամյա հարձակողական ոճի կիսապաշտպան Գոռ Մանվելյանի հետ: Այս մասին հայտնում ֆուտբոլային ակումբից։
Ֆուտբոլիստը 2015 թվականից հանդես է եկել ֆրանսիական «Նանտի» ակադեմիայում, որտեղ հանդես էր գալիս ակումբի երկրորդ թիմում, մինչ այդ ադյունավետ խաղով աչքի է ընկել Ֆրանսիայի Մ-19 առաջնության խաղերում։
2021 թվականին պրոֆեսիոնալ պայմանագիր է կնքել Լիգա 1-ը ներկայանցող «Նանտ»-ի հետ, նույն թվականին դառնալով Ֆրանսիայի գավաթակիր՝ թիմում պաշտոնապես նորամուտը նշելով գավաթի խաղարկության 1/16 եզրափակիչ խաղում։ Այս տարվա սեպտեմբերին Գոռ Մանվելյանը իր նորամուտը նշել է նաև Հայաստանի Երիտասարդական հավաքականի կազմում։

Sport 12:15 15/09/2023 Armenia
FC Noah has signed a contract with 21-year-old attacking midfielder Gor Manvelyan, the club said in a statement on Thursday.
The midfielder was playing in the FC Nantes academy since 2015. He played in the club's second team, and before that, he stood out with his efficient game in the French U-19 championship games.
In 2021, he signed a professional contract with the French Ligue 1 team, becoming the winner of the French Cup in the same year. In September of this year, Gor Manvelyan made his debut in the Armenian U21 Team.