Քաղաքական 14:24 15/09/2023 Հայաստան
«ԱՄՆ Սենատում լսումների անցկացումն օգնեց լույս սփռել Ալիևի էթնիկ զտումների կանխամտածված արշավի վրա, որը շարունակվում է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի անօրինական շրջափակմամբ»,-գրել է  ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրանկ Փալոնը X-ի (նախկին Twitter) իր միկրոբլոգում:
Փալոնը շնորհակալություն է  հայտնել ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, սենատոր Բոբ Մենենդեսին Արցախում շարունակվող հումանիտար ճգնաժամի վերաբերյալ չափազանց կարևոր լսումների անցկացման համար։
Լսումների ժամանակ Մենենդեսը նշել էր. «Նախագահ Ալիևն ասում է, որ ինքն «էթնիկ զտումներ չի կազմակերպում», բայց դա հենց այն է, ինչ նա անում է»։

Politics 15:03 15/09/2023 Armenia
The U.S. Senate hearing on Artsakh (Nagorno-Karabakh) helped shed light on Azerbaijani President Ilham Aliyev's deliberate campaign of ethnic cleansing, Rep. Frank Pallone said on Thursday.
He took to X (formerly Twitter) to thank Senator Bob Menendez (D-N.J.), Chairman of the Senate Foreign Relations Committee, for holding the “extremely important” hearing on the ongoing humanitarian crisis in Artsakh.
"This helped shed light on Aliyev's deliberate campaign of ethnic cleansing that continues with Azerbaijan's illegal blockade of the Lachin Corridor," Rep. Pallone said.