Նարեկ Թադևոսյան. Առավոտվանից քաղաքապետարանի «տիրացուները» լծված են երթին մարդ հավաքելու սուրբ գործին
«Լույս» հիմնադրամի ներկայացուցիչ Նարեկ Թադևոսյանը գրում է.
«Այսօր առավոտվանից Երևանի քաղաքապետարանի «տիրացուները» լծված են երթին և հանրահավաքին մարդ հավաքելու սուրբ գործին:
Հրահանգված է ղեկավար կազմին՝ հնարավորինս շատ աշխատակիցների մասնակցություն ապահովել: Նաև փորձել են հանրության աչքին չերևալու համար աշխատակիցներին հանձնարարել, որ հնարավորինս ազատ ոճի հագուստով ներկայանան աշխատանքի, որպեսզի երթի և հանրահավաքի ժամանակ աչք չծակեն:
Միաժամանակ աշխատակիցներին ասվել է, որ այսօր կարող են աշխատանքը մեկ ժամ շուտ վերջացնել և ժամանակին լինել պահանջված վայրում, իսկ հակառակ դեպքում՝ խոստացել են, որ հետագայում գոնե աննկատ չի մնա իրենց չմասնակցությունը:
Երևանի քաղաքապետարանի իմ նախկին գործընկերներին կոչ եմ անում ամեն գնով չմասնակցել կապիտուլյանտ իշխանությունների կողմից կազմակերպված որև երթի կամ հավաքի, միաժամանակ հիշեցնում եմ, որ Ձեր իրավունքներն ու պարտականություններն ամրագրված «Համայնքային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքով»։

Политика 15:01 15/09/2023 Армения
Нарек Тадевосян: С утра «хозяева» мэрии Еревана занимаются священным делом по сбору людей для участия в митинге
Представитель фонда «Луйс» Нарек Тадевосян пишет:
«Сегодня с утра “хозяева” мэрии Еревана занимаются священным делом по сбору людей для участия в митинге.
Руководящему составу поручено: обеспечить участие как можно большего числа сотрудников. Также, чтобы не быть замеченными в глазах общественности, они поручили сотрудникам приходить на работу в повседневной одежде, чтобы не быть замеченными во время шествия и митинга.
В то же время сотрудникам было сказано, что сегодня они могут закончить работу на час раньше и вовремя быть в указанном месте, а в противном случае – обещали, что в дальнейшем их отсутствие не останется незамеченным.
Призываю бывших коллег по мэрии Еревана любой ценой не участвовать в митинге или шествии, организованном властями-капитулянтами, в то же время напоминаю, что Ваши права и обязанности закреплены в законе РА “Об общественной службе”».