Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շարունակում է տարբեր զինատեսակներից կրակը շփման գծի երկայնքով․ ԱՀ ՊՆ
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են տարբեր զինատեսակներից կրակը շփման գծի երկայնքով։ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկում են նաև դիրքային առաջխաղացման փորձեր։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկում են նաև դիրքային առաջխաղացման փորձեր։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը ձեռնարկում է պաշտպանողական բնույթի միջոցառումներ։
Այս ամենին զուգահեռ, ադրբեջանական քարոզչամեքենան կիրառում է լայնածավալ տեղեկատվական-հոգեբանական ներազդման միջոցառումներ։ Կոչ ենք անում հայկական լրատվամիջոցներին, ֆեյսբուքյան օգտատերերին, չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել և հետևել միայն պաշտոնական աղբյուրներին»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Политика 16:36 19/09/2023 НКР
Подразделения ВС Азербайджана продолжают вести огонь из различных видов вооружений вдоль всей линии передовой. Подразделения ВС Азербайджана предпринимают также попытки позиционного продвижения. Об этом сообщают из Минобороны Республики Арцах.
«Подразделения ВС Азербайджана предпринимают попытки позиционного продвижения. Армия обороны Республики Арцах предпринимает мероприятия оборонительного характера.
Параллельно с этим пропагандистская машина Азербайджана применяет также широкомасштабные масштабные информационно-психологические меры воздействия. Призываем армянские СМИ, пользователей Facebook не публиковать непроверенную информацию и следить только за официальными источниками», – говорится в сообщении.