Հասարակություն 13:06 22/09/2023 Հայաստան
«Ձեր գործողություններն անօրինական են, բացեք ճանապարհը»,- մի քանի անգամ ոստիկանը դիմեց Ամիրյանից Հանապետության հրապարակ տանող խաչմերուկը փակող քաղաքացիներին։
«Ոչ մի անօրինականություն չկա»,- պատասխանում են քաղաքացիներն ու ասում՝ կբացեն այն ժամանակ, երբ բացեն Հակարիի կամուրջը։
Քաղաքացիներն առաջարկում են ոստիկաններին գնալ ու բացել Հակարիի կամուրջը. «Այս ոստիկանները մեզ վրա լավ սովորել են ճանապարհ բացել, կարող է գնա՞ն, բացեն Լաչինի միջանցքը»։
Այնուհետև մեծ թվով ոստիկանական ուժեր բերվեցին այդ հատված, որից հետո սկսեցին ուժի կիրառմամբ բերման ենթարկել քաղաքացիների։
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտից սկսվել են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով  անհնազանդության ակցիաներ, փակվել են տարբեր ճանապարհներ։  Կան տասնյակ բերման ենթարկված քաղաքացիներ։

Society 15:06 22/09/2023 Armenia
Protesters demanding Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s resignation on Friday blocked the intersection from Amiryan Street to Republic Square in central Yerevan as part of mass civil disobedience.
They rejected the demands of police officers to unblock the street and instead urged them to lift the Azerbaijani blockade of the Lachin corridor.
"We will open the streets when you open the Hakari bridge [on the Lachin corridor]," they said.
Large police forces were deployed to the area and police officers started arresting the protesters using force.
The opposition announced nonstop street protests in Yerevan in a bid to oust Pashinyan starting Friday.