Հասարակություն 13:06 22/09/2023 Հայաստան
«Ձեր գործողություններն անօրինական են, բացեք ճանապարհը»,- մի քանի անգամ ոստիկանը դիմեց Ամիրյանից Հանապետության հրապարակ տանող խաչմերուկը փակող քաղաքացիներին։
«Ոչ մի անօրինականություն չկա»,- պատասխանում են քաղաքացիներն ու ասում՝ կբացեն այն ժամանակ, երբ բացեն Հակարիի կամուրջը։
Քաղաքացիներն առաջարկում են ոստիկաններին գնալ ու բացել Հակարիի կամուրջը. «Այս ոստիկանները մեզ վրա լավ սովորել են ճանապարհ բացել, կարող է գնա՞ն, բացեն Լաչինի միջանցքը»։
Այնուհետև մեծ թվով ոստիկանական ուժեր բերվեցին այդ հատված, որից հետո սկսեցին ուժի կիրառմամբ բերման ենթարկել քաղաքացիների։
Հիշեցնենք, որ վաղ առավոտից սկսվել են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով  անհնազանդության ակցիաներ, փակվել են տարբեր ճանապարհներ։  Կան տասնյակ բերման ենթարկված քաղաքացիներ։

Политика 14:18 22/09/2023 Армения
«Ваши действия являются незаконными, откройте дорогу», – сказал полицейский несколько раз, обратившись к гражданам, перекрывшим перекресток от улицы Амиряна к Площади Республики в Ереване.
«Нет ничего незаконного», – ответили граждане и добавили, что откроют в то время, когда будет разблокирован мост Хакари.
Граждане предложили полицейским разблокировать мост Хакари: «Эти полицейские прекрасно научились открывать дороги здесь, может им стоило бы открыть и Лачинский коридор?»
Затем на место были доставлены полицейские силы, после чего полиция с применением силы начала подвергать приводу граждан, проводящих акцию протеста.
Напомним, с раннего утра начались акции с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна, закрыты различные дороги в центре Еревана. Десятки граждан подвергнуты приводу.