Օրվա մամուլ 09:08 27/09/2023 Հայաստան
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իրավապահ համակարգում խառնաշփոթ է։ Սեպտեմբերի 19-ից մայրաքաղաք Երևանում բողոքի ակցիաները իրարանցում են ստեղծել իրավապահ համակարգում։
Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն՝ իրավապահները այնքան են տարված եղել բողոքի ակցիաների ժամանակ բերման ենթարկված, կալանավորված անձանց գործերով, որ մոռացել են ընթացիկ քրեական գործերը, վերջին րոպեներին են մտել դատարաններ այլ գործերով անազատության մեջ գտնվող անձանց կալանքը երկարացնելու հարցով։
Ավելին՝ որոշ դատարաններում անգամ դատական նիստերը չեն կայացել, քանի որ կալանավորներին չեն տարել դատարան՝ պատճառաբանելով, թե ուղեկցող ոստիկաններ չկան, քանի որ ոստիկանները տարված են եղել քաղաքացիներին բերման ենթարկելով, ժամանակ չի եղել կալանավորներով զբաղվելու»։

Пресса дня 11:25 27/09/2023 Армения
Газета «Жоховурд» пишет, что в правоохранительной системе царит полный бардак. Начавшиеся с 19 сентября в столице Ереване акции протеста создали в правоохранительной системе неразбериху.
«По нашим сведениям, правоохранители настолько были увлечены делами подвергнутых приводу, арестованных во время акций протеста лиц, что забыли о текущих уголовных делах, в последние минуты обращались в суды по вопросу продления срока ареста лиц, находящихся под стражей по этим делам.
Более того, в некоторых судах даже судебные заседания не состоялись, поскольку заколоченных не отвозили в суд, аргументируя тем, что нет сопровождающих полицейских, поскольку все полицейские были увлечены задержанием граждан и не было времени заниматься заключенными», - пишет газета.