ԿԽՄԿ-ն Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումը
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի անձնակազմը Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումը, որոնց թվում են տարեցները, հիվանդ և հաշմանդամություն ունեցող անձինք։ Այս մասին ասված է կազմակերպության տարածած հայտարարությունում։
«Վերջին օրերին այցելությունների ընթացքում տրամադրել ենք սնունդ և հիգիենայի փաթեթներ, ինչպես նաև օգնել ենք երեք մարդկանց վերականգնել կապը ընտանիքի անդամների հետ։ Մարդկանց համար մեծ թեթևություն էր վերջապես խոսել իրենց հարազատների հետ, որոնք մինչ այդ պահը տեղեկություն չունեին իրենց գտնվելու վայրի մասին:
Այցելություններին մասնակցում են նաև մեր բժիշկները, որոնք գնահատել են խոցելի անձանց առողջական վիճակը՝ բժշկական կարիքները բավարարելու համար»,- նշված է հայտարարությունում։

Общество 10:19 07/10/2023 НКР
Сотрудники Международного Комитета Красного Креста (МККК) продолжают в Арцахе поиски пока ещё не эвакуированных граждан, среди которых пожилые, больные и люди с инвалидностью. Об этом говорится в заявлении МККК.
«В ходе визитов в последние дни мы предоставили продукты питания и гигиенические наборы, троим гражданам помогли установить контакт с членами своих семей. Для людей было большим облегчением наконец поговорить со своими родственниками, которые до этого не имели никакой информации об их местонахождении.
В визитах участвуют также наши врачи, которые оценили состояние здоровья лиц, находящихся в уязвимой группе, для удовлетворения их медицинских потребностей», – говорится в сообщении.