ԿԽՄԿ-ն Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումը
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի անձնակազմը Արցախում շարունակում է դեռևս չտեղափոխված մարդկանց որոնումը, որոնց թվում են տարեցները, հիվանդ և հաշմանդամություն ունեցող անձինք։ Այս մասին ասված է կազմակերպության տարածած հայտարարությունում։
«Վերջին օրերին այցելությունների ընթացքում տրամադրել ենք սնունդ և հիգիենայի փաթեթներ, ինչպես նաև օգնել ենք երեք մարդկանց վերականգնել կապը ընտանիքի անդամների հետ։ Մարդկանց համար մեծ թեթևություն էր վերջապես խոսել իրենց հարազատների հետ, որոնք մինչ այդ պահը տեղեկություն չունեին իրենց գտնվելու վայրի մասին:
Այցելություններին մասնակցում են նաև մեր բժիշկները, որոնք գնահատել են խոցելի անձանց առողջական վիճակը՝ բժշկական կարիքները բավարարելու համար»,- նշված է հայտարարությունում։

Politics 11:15 07/10/2023 NKR
Teams of the International Committee of the Red Cross (ICRC) continue their search for people who were left behind in Artsakh (Nagorno-Karabakh), including the elderly, sick and disabled.
"Over the past days, during our visits we distributed food and hygiene parcels. We also managed to restore family links for three people with their loved ones in Armenia. They were extremely relieved to speak with their families, who had no prior information about their whereabouts," ICRC said in a statement on Friday.
"Our doctors also participate in the visits: they have conducted assessments of the health conditions of vulnerable individuals, ensuring that their medical needs are addressed," it added.