Հասարակություն 11:48 09/10/2023 Հայաստան
Երևանում շաբաթ օրը վայրէջք է կատարել Ռումինիայի մարդասիրական բեռով երկու ինքնաթիռ՝ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց համար։
«Սա Ռումինայի կառավարության կողմից Հայաստանին ուղարկվող բեռի մի մասն է միայն։ Բուխարեստից Երևան էլի չվերթ կա նախատեսված՝ Ստեփանակերտում պայթյունից տուժած անձանց  բժշկական օգնության տեղափոխելու համար »,-ասել է օդանավակայանում մարդասիրական բեռն ընդունող Հայաստանում Ռումինիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կորնել Իոնեսկուն։
Մարդասիրական օգնությունը ներառում է առաջնային անհրաժեշտության ապրանքներ՝ անկողնային պարագաներ, պարեն և այլն:

Общество 12:52 09/10/2023 Армения
В Ереване в субботу приземлились два самолета с гуманитарной помощью из Румынии для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
«Это лишь часть груза, отправляемого румынским правительством Армении. Есть еще один рейс из Бухареста в Ереван для доставки медицинской помощи людям, пострадавшим от взрыва в Степанакерте», – отметил посол Румынии в Армении Корнел Ионеску, который принял гуманитарный груз в аэропорту в Ереване.
Отметим, что гуманитарный груз включает предметы первой необходимости: постельные принадлежности, продукты питания и пр.