Առողջություն 17:35 11/10/2023 Հայաստան
Գեղարքունիքի մարզի Սոթք բնակավայրի հատվածում տեղակայված դիրքերի ուղղությամբ թշնամու կրակոցից վիրավորված և սրտի զարկը վերականգնված Նարեկ Պողոսյանը գիտակցության է եկել։ Այս մասին ԶԼՄ-ներին հայտնել է ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը։
«Բժիշկների գործադրած ջանքերի արդյունքում բուժման ակտիվ փուլն ավարտվել է, առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, այժմ վերականգնողական բուժման կարիք ունի», - ասել է Թորոսյանը:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 1-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով ծանր հրազենային վիրավորում ստացած Նարեկ Պողոսյանի անունը սկզբում հայտնվել էր զոհվածների ցուցակում, ավելի ուշ ՊՆ-ից հայտնեցին, որ զինծառայողի սրտի զարկը վերականգնվել է, նա տեղափոխվել է հոսպիտալ, բարդ վիրահատության ենթարկվել։

Здоровье 18:24 11/10/2023 Армения
Получивший ранение в результате выстрела противника в направлении армянских позиций, дислоцированных на участке Сотк Гегаркуникская область Армении, военнослужащий Нарек Погосян пришел в сознание. Об этом сообщил пресс-секретарь Минобороны Арам Торосян.
«В результате усилий врачей завершился активный этап лечения, состояние здоровья оценивается как удовлетворительное, сейчас он нуждается в реабилитации», – отметил Торосян.
Напомним, 1 сентября Минобороны РА сообщило о гибели Нарека Погосяна, затем стало в МО опровергли, сообщив, что удалось восстановить ритм сердца, он доставлен в госпиталь, затем – ему проведена операция.