Սպորտ 10:01 12/10/2023 Հայաստան
Այսօր Ռիգայի «Սկոնտո» մարզադաշտում կկայանա ՈւԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Լատվիա-Հայաստան հանդիպումը։
Նախախաղայն ասուլիսում  Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովն ասել է, որ բարդ խաղ է սպասվում։
«Մենք կենտրոնանում ենք առանձին խաղերի վրա։ Երբ ես եկա ու գլխավորեցի Հայաստանի ազգային հավաքականը, ես ասացի՝ մեր նպատակը ԵՎՐՈ դուրս գալն է, սակայն դրա հետ մեկտեղ մենք խաղից խաղ ենք առաջ շարժվում։ Մենք չենք նայում մրցաշարային աղյուսակին, բայց պետք է ասեմ, որ հոկտեմբերի 12-ի դիմակայությունն ամենակարևորն է։ Այդ խաղից էլ կհասկանանք մեր հետագա անելիքները»,- նշել է Պետրակովը։
Ազգային հավաքականի պաշտպան Ստյոպա Մկրտչյանի խոսքով, Լատվիայի հավաքականը ֆիզիկապես լավ պատրաստված թիմ է, բարձրահասակ ֆուտբոլիստները շատ են։
«Գիտենք, որ լավ կազմ ունի։ Չեմ ուզում ասել, թե ով է լինելու ֆավորիտ, սակայն մենք եկել ենք միայն երեք միավորի հետևից։ Հարգում ենք մրցակցին, բայց մենք եկել ենք միայն հաղթելու»,- ասել է Մկրտչյանը։

Спорт 11:22 12/10/2023 В мире
Сегодня, 12 октября, на стадионе «Сконто» в Риге состоится матч отборочного группового этапа чемпионата Европы УЕФА 2024 г. Латвия - Армения.
Накануне, 11 октября, в зале пресс-конференций стадиона «Сконто» в Риге состоялась предматчевая пресс-конференция главного тренера сборной Армении Александра Петракова и защитника Степы Мкртчяна.
«Будет очень и очень тяжелая игра», – сказал Петраков.
«Мы концентрируемся на каждой игре по отдельности. Я сначала, придя к вам и возглавив сборную, сказал: наша цель – выйти на Евро.  Но мы играем от игры к игре. Не смотрим сейчас на турнирную таблицу. 12 октября самая важная игра. Оттуда и будем отталкиваться», – отметил Петраков.
По словам Степы Мкртчяна, сборная Латвии – физически хорошо подготовленная команда, в ее составе много высоких футболистов.
«Мы знаем, что у сборной хороший состав. Не хочу говорить о фаворитах, но мы приехали сюда за тремя очками. С уважением относимся к сопернику, но мы приехали только за победой», – отметил он.