Քաղբանտարկյալներով ժողովրդավարություն. Արտակ Զաքարյան
«Մի առիթով Ստեֆան Ցվայգը գրել է. «Քաղաքականության մեջ անշտապ համառությունը գերազանցում է անսանձ ուժին, հանգամանորեն մշակված պլանը' հանկարծածագ պոռթկումին, իրավապաշտությունը` ռոմանտիկային»:
Արմենի քաղաքական համառությունն ու ամուր նվիրումը Հայաստանի շահերին, միևնույն է գերեզանցել ու գերազանցում է ՀՀ իշխանություն կոչվողների դատաիրավական սանձարձակություններին:
Հայաստանը մինչև վերջ կործանելու հանգամանորեն մշակված պլանները մի օր հոդս են ցնդելու` իրենց հետ տանելով քաղբանտարկյալներին, ամեն գնով փակի տակ պահելու իշխանական պոռթկումները:
Եվ միայն ռոմանտիկներն են կարծում, թե այսօրվա քաղբանտարկյալների դեմ կարված շինծու գործերը որևէ կապ ունեն օրենքի և իրավունքի հետ:
Քաղբանտարկյալներով ժողովրդավարություն»:
- Աշոտյանի հիմնական մտածմունքներն ու մտահոգությունները կապված են Արցախի, արցախցիների և Հայաստանի հետ․ Աբրահամյան

Политика 19:55 25/10/2023 Армения
«Как-то Стефан Цвейг написал: “В политике неторопливое упорство всегда берет верх над неукротимой силой, тщательно разработанный план торжествует над импульсивным порывом, реализм – над романтикой”.
Политическое упорство и твердая преданность интересам Армении по-прежнему превосходили и превосходят судебную и правовую разнузданность так называемого правительства РА.
Тщательно продуманные планы по уничтожению Армении до конца однажды исчезнут, унеся с собой политических заключенных, чтобы любой ценой скрыть порывы правительства.
И только романтики думают, что сфабрикованные сегодня дела против политзаключенных имеют какое-то отношение к закону и порядку.