Քաղաքական 10:04 27/10/2023 Հայաստան
«Մենք շարունակում ենք մտածել, որ խաղաղությունը բխում է երկու կողմերի շահերից, դա բխում է տարածաշրջանի շահերից, դա բխում է աշխարհի շահերից»,-հայտարարել է Պետդեպւ խոսնակ Մեթյու Միլլերը՝ ճեպազրույցի ժամանակ պատասխանելով այն հարցին, որ արդեն երկրորդ անգամ Եվրոպայում չի կայանում Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը։
Լրագրողը պետդեպի խոսնակից լրագրողը հետաքրքրվել է՝  հաշվի առնելով վերջին զարգացումները, նաև այն, որ պատկերում կա Իրանը, կա՞ արդյոք հույս Վաշինգտոնի կողմից աջակցվող խաղաղ գործընթացի հետ կապված: Արդյո՞ք դա հեռավոր երազ է այս պահին, թե՞...
«Մենք շարունակում ենք մտածել, որ այդ երկու կողմերը կհասնեն խաղաղության համաձայնագրին, և մենք կշարունակենք առաջ մղել այն»,-ասել է Միլլերը։

Politics 12:03 27/10/2023 Armenia
A peace agreement between Armenia and Azerbaijan is in the interests of the broader world, U.S. Department of State spokesperson Matthew Miller said on Thursday.
“We continue to think that it is in the interests of the two parties, it is in the interests of the region, and it is in the interests of the broader world that those two parties reach a peace agreement, and we’ll continue to push it,” he told a press briefing.
The leaders of Armenia and Azerbaijan were due to meet in Brussels in late October, but the talks were cancelled because of the Azerbaijani side.