Քաղաքական 08:40 06/11/2023 Հայաստան
ԼՂ-ում Ադրբեջանի ագրեսիայի մասին սեպտեմբերին միջազգային մամուլում ավելի քան 1000 հրապարակում է արվել
Կենսական է սեպտեմբերի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի ռազմական հարձակման և դրա հետևանքով էթնիկ զտումների մասին օբյեկտիվ լուսաբանումը մամուլում։ Այս մասին գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը՝ ներկայացնելով որոշ տվյալներ միջազգային մամուլի լուսաբանումների մասին։
«Ամբողջ աշխարհում հրապարակումների թիվը սեպտեմբերին գերազանցել է 1000-ը, իսկ հոկտեմբերին՝ 800-ը, ներառյալ հայրենիքից հեռացող 100 հազար մարդու սրտաճմլիկ պատմությունները»,- գրել է նա։

Politics 11:00 06/11/2023 Armenia
The number of international news stories about Azerbaijan’s military offensive against Nagorno-Karabakh (Artsakh) surpassed 1,000 in September, the Armenian Foreign Ministry spokeswoman said.
"Vital to record objective intl coverage of situation following military attack of Azerbaijan against Nagorno-Karabakh on Sept 19 & resulting ethnic cleansing," Ani Badalyan wrote on X (formerly known as Twitter) on Sunday.
"Number of publications worldwide exceeded 1K in Sept &800 in Oct, w/heartbreaking stories of 100K ppl leaving homeland," she said.