Քաղաքական 13:51 06/11/2023 Հայաստան
«Փաշինյան Նիկո՛լ, վստահ եղիր, որ մենք քո հետևից հինգ հոգով չենք գալու կամ տասը հոգով չենք գաու։ Գալու ենք տասնյակ հազարավոր հայ մարդկանցով»,-ընթացող ասուլիսում հայտարարեց Ազգային-ժողովրդավարական Բևեռի խորհրդի անդամ Ժիրայր Սէֆիլյանը։
Նա նշեց, որ  Բևեռն իր քաղաքական գործունեության մասին բարձրաձայնել է ու բարձրաձայնում է, շարունակելու է նույն մարտավարությունը։
«Բևեռը մշտապես խոսել է հանցագործներին պատժելուց, առաջնահերթորեն խոսքը վերաբերում է քեզ ու քո շրջապատին։ Բևեռը կողմ է ձեզ պատժել մեր պատկերացրած ապագա անցումային կառավարության, արդարադատության փուլում, հայկական Նյուրենբերգի պես։ Այդպես ենք պատկերացնում քեզ պատժելը»,-դիմելով Փաշինյանին՝ ասաց Սեֆիլյանը։
Նա ասաց՝ տղաները, Ալբերտ Բազայանը ազատազրկվել են Փաշինյանի ցուցումով։
«Կանգ առ այս ընթացքիցդ, կրկնում եմ՝ պատրաստվի հեռանալ։ Եթե ոչ, ասեցինք՝ ինչեր կարող են տեղի ունենալ»,-ասաց Ազգային-ժողովրդավարական Բևեռի խորհրդի անդամը։

Ж. Сефилян: Никол, готовься к тому, чтобы уйти
«Пашинян Никол, будь уверен, что мы не придем за тобой впятером или вдесятером. Придем с десятками тысяч армян», – заявил на проходящей пресс-конференции член Национально-демократического полюса Жирайр Сефилян.
Он отметил, что в Национально-демократическом полюсе всегда заявляли о своей политической деятельности и до сих пор заявляют, что будут придерживаться той же тактики.
«Национально-демократический полюс всегда говорил о наказании преступников, в первую очередь это касается вас и вашего окружения. Мы выступаем за то, чтобы вас наказали на этапе будущего переходного правительства, на стадии правосудия, сродни армянскому Нюрнбергу. Именно так мы представляем ваше наказание», – обратившись к Пашиняну заявил Сефилян.
Он отметил, что многие, в том числе и Альберт Базеян, были лишены свободы по указке именно Пашиняна.
«Повторюсь, готовься к тому, чтобы уйти. Если нет, то мы уже сказали, что может произойти», – заявил Ж. Сефилян.