Քաղաքական 09:28 08/11/2023 Հայաստան
«Ադրբեջանը ձևակերպել է Հայաստանից ակնկալվող հերթական զիջումը`հայտնի 8 գյուղերը և սկսել է դրա ուղղությամբ ինտենսիվ աշխատել:
Ընդ որում` Բաքուն հատկապես դրսում աշխատում է այն տրամաբանության մեջ, որ Հայաստանի իշխանությունն ինքն է հրապարակային խոսել դրանց ադրբեջանական պատկանելիության մասին:
Սա շատ նման է այն իրավիճակին, երբ փաշինյանական իշխանությունը նախ Արցախը հռչակեց Ադրբեջան, նշեց, որ Արցախը կարող է ապագա ունենալ Ադրբեջանի կազմում, իսկ հետո Ադրբեջանն այդ հայտարարություններն օգտագործելով տարբեր կենտրոնների հետ երկխոսությունում, հարձակում սկսեց Արցախի դեմ:
Էլ ի՞նչ ձևով է լինում հանձնումը. Փաշինյանն ադրբեջանական ախորժակի բավարարման համար սահուն դաշտ է նախապատրաստում»։

Политика 10:12 08/11/2023 Армения
«Азербайджан сформулировал очередные ожидаемые от Армении уступки – известные всем 8 сел и начал интенсивно работать над ней.
Причем, Баку, особенно за рубежом, работает в рамках той логики, что власти Армении сами публично заявили об азербайджанской принадлежности этих территорий.
Это похоже на ситуацию, когда пашиняновская власть сначала признала Арцах в составе Азербайджана, отметила, что у Арцаха есть будущее в составе Азербайджана, а затем Азербайджан, используя эти заявления в диалоге с различными центрами, начал нападение на Арцах.