Օտարերկրյա պետությունների շուրջ 600 քաղաքացի այսօր կկարողանա լքել Գազան
Մոտ 600 մարդ, ովքեր ունեն օտարերկրյա պետությունների քաղաքացիություն կամ երկքաղաքացիություն, նոյեմբերի 10-ին կկարողանան լքել Գազայի հատվածը «Ռաֆահ» անցակետով: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է անկլավի սահմանապահ ծառայությունը։
Ծառայության հրապարակած ցուցակներում նշված է 594 մարդ, որոնք 15 երկրների՝ Ալբանիայի, Բրազիլիայի, Գերմանիայի, Դանիայի, Հնդկաստանի, Ինդոնեզիայի, Կանադայի, Չինաստանի, Մալայզիայի, Նիդեռլանդների, Նոր Զելանդիայի, Լեհաստանի, Ռումինիայի, ԱՄՆ-ի, ինչպես նաևՌԴ-ի քաղաքացիներ են:
Վերջին 10 օրվա ընթացքում Գազայի հատվածը վերահսկող ՀԱՄԱՍ շարժումը բազմիցս հրապարակել է օտարերկրացիների և երկքաղաքացիություն ունեցողների ցուցակները, որոնց թույլատրվում է լքել անկլավը: Ընդհանուր առմամբ, այդ ցուցակներում ավելի քան 2 հազար մարդ կա։

Общество 14:34 10/11/2023 В мире
Почти 600 человек, имеющих гражданство иностранных государств или двойное гражданство, смогут покинуть сектор Газа через КПП "Рафах" 10 ноября. Как передает ТАСС, об этом сообщила пограничная служба анклава на своей странице в Facebook.
В списках, обнародованных службой, значатся 594 человека, являющиеся гражданами 15 стран (Албании, Бразилии, Германии, Дании, Индии, Индонезии, Канады, Китая, Малайзии, Нидерландов, Новой Зеландии, Польши, Румынии, США, а также РФ).
За последние 10 дней контролирующее сектор Газа радикальное палестинское движение ХАМАС неоднократно публиковало списки иностранцев и обладателей двойного гражданства, которым разрешено покинуть анклав. В общей сложности в этих списках фигурируют более 2 тыс. человек.