Սպորտ 08:30 14/11/2023 Հայաստան
Եվրոպայի թիմային առաջնության երրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց թիմը 2.5:1.5 հաշվով հաղթեց Ավստրիայի թիմին, իսկ կանանց թիմը 3.5:0.5 հաշվով հաղթեց Իտալիայի թիմին:
Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ տղամարդկանց թիմին հաղթական միավորը բերեց Սամվել Տեր-Սահակյանը: Գաբրիել Սարգսյանի, Հրանտ Մելքումյանի և Շանթ Սարգսյանի խաղերն ավարտվեցին ոչ-ոքի արդյունքով:
Կանանց առաջնությունում հաղթել են Լիլիթ Մկրտչյանը, Մարիամ Մկրտչյանը և Էլինա Դանիելյանը: Սուսաննա Գաբոյանը ոչ-ոքի է խաղացել:
Չորրորդ խաղափուլում Հայաստանի տղամարդկանց թիմը կմրցի Իսրայելի թիմի հետ, իսկ կանանց թիմը՝ Շվեյցարիայի թիմի հետ:

Sport 11:00 14/11/2023 Armenia
In the third round of the European Team Chess Championship, the Armenian men's national team beat the Austrian team with a score of 2.5:1.5, and the women's team beat the Italian team with a score of 3.5:0.5.
In the men's championship, GM Samvel Ter-Sahakyan brought the winning point to the team. The games of GM Gabriel Sargissian, GM Hrant Melkumyan and GM Shant Sargsyan ended in a draw, the Armenian Chess Federation reported on Tuesday.
In the women's championship, IM Lilit Mkrtchian, WIM Mariam Mkrtchyan and GM Elina Danielian won. WIM Susanna Gaboyan drew.
In the fourth round, the Armenian men's team will play against the Israeli team, and the women's team will play against the Swiss team.