Վրաստանի պաշտպանության նախարար. Տպավորված եմ ՀՀ պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներով
Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Վրաստանի պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են՝ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանի և Վրաստանի հարաբերությունները շարունակում են դինամիկ կերպով զարգանալ և հավելել, որ տարբեր ոլորտներում արձանագրվում է համագործակցության ընդլայնում: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով` դա ՀՀ կառավարության համար ունի մեծ կարևորություն և առաջնահերթություն:
Ջուանշեր Բուրչուլաձեն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և անդրադարձել ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության հետ փոխգործակցությանը: Վրաստանի պաշտպանության նախարարը հավելել է, որ տպավորված է պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ում իրականացվող բարեփոխումներով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգության և պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն ու փորձի փոխանակմանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային խաղաղությանը և կայունությանը վերաբերող հարցեր:

Politics 16:30 17/11/2023 Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Friday received the delegation led by Georgian Defense Minister Juansher Burchuladze, his office reported.
The premier noted that relations between Armenia and Georgia continue to develop dynamically, adding that expansion of cooperation in various fields is recorded. According to Nikol Pashinyan, this is of great importance and priority for the Armenian government.
"Juansher Burchuladze thanked for the warm reception and referred to the partnership with the Defense Ministry of the Republic of Armenia. The Minister of Defense of Georgia added that he is impressed by the reforms implemented in the field of defense in Armenia," the PM's office said.
"During the meeting, issues related to cooperation and exchange of experience in the field of security and defense, as well as regional peace and stability were discussed," it added.