Առողջություն 12:40 17/11/2023 Հայաստան
ԵՊՀ քիմիայի ֆակուլտետի մասնաշենքի նկուղում պայթյունիցն հետևած հրդեհի հետևանքով մահացել է կանաչապատման բաժնի աշխատակիցը։
ԵՊՀ ռեկտորի խորհրդական Վիգեն Խալատյանը հայտնեց, որ 3 վիրավորներից մեկը եղել է ոստիկանության աշխատակից։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան նախնական վարկածով հոսանքի տատանումից հրդեհ է բռնկվել Երևանի պետական համալսարանի առաջին մասնաշենքի նկուղային հարկում։
«Մասնաշենքում տեղակայված է մի քանի ֆակուլտետ (նաև Քիմիայի ֆակուլտետը), բայց քիմիական ոչ մի նյութի հետ կապ չունի սենյակը, որտեղ տեղի է ունեցել հրդեհը։
Նախնական տվյալներով պատահարի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, երեք մարդ՝ հոսպիտալացվել։ Տուժածները ուսանողներ չեն, նրանք տարհանվել են»,-հայտնում են ԵՊՀ-ից։

Общество 13:33 17/11/2023 Армения
Утром в пятницу в результате взрыва в здании химического факультета Ереванского государственного университета погиб работник отдела по озеленению территорий.
Советник ректора ЕГУ Виген Халатян сообщил, что один из трех пострадавших – сотрудник патрульной службы.
Напомним, что сегодня ранее в пресс-службе ЕГУ заявили, что, по предварительным данным, взрыв произошел в результате перепада напряжения в электросети. По предварительным данным, в результате происшествия один человек погиб, трое были госпитализированы. Пострадавшие - не студенты, их эвакуировали.
В пресс-службе МВД Армении сообщили, что помещение, где произошел взрыв, предназначено для компрессорной станции и служит раздевалкой для сотрудников. На соседнем складе химикатов пожара не было. Специалисты-химики опасных газов в воздухе обнаружили.