Հասարակություն 16:23 20/11/2023 Հայաստան
Նոյեմբերի 20-ին ժամը 16։00-ի դրությամբ մարզի Աշոցքի, Ամասիայի, Ախուրյանի, Անիի և Արթիկի տարածաշրջանների ճանապարհներին ուժեղ գետնաբուք է։ Այս մասին հայտնում են Շիրակի մարզպետարանից։
ՀՀ միջպետական, հանրապետական, մարզային նշանակության ավտոմոբիլային ճանապարհները բաց են։ Ավտոմոբիլային ճանապարհների որոշ հատվածներում երթևեկամասի վրա առկա է մերկասառույց, որոշ հատվածներում ձյան շերտի հաստությունը հասնում է 10-ից 15 սմ-ի։
Ճանապարհները սպասարկող ընկերությունների կողմից կատարվում են երթևեկելի հատվածների ձյան մաքրման,  աղ ու ավազով մշակման աշխատանքներ։ Այս պահին մարզի ճանապարհներին աշխատում է 19 միավոր տեխնիկա։

Снег, гололед и метель: о ситуации на дорогах Ширакской области Армении
По положению на 16:00 понедельника, 20 ноября, на дорогах Ашоцка, Амасии, Ахуряна, Ани и Артика Ширакской области Армении – сильная метель. Об этом сообщают из областной администрации.
Все автодороги межгосударственного, республиканского и областного значения открыты, на полотне ряда дорог образовалась гололедица. На некоторых участках толщина снежного покрова достигает 10-15 см.
Обслуживающие дороги организации проводят работы по очистке и обработке дорожного полотна с помощью соли и песка. На данный момент на дорогах области работает 19 единиц техники.