Քաղաքական 15:05 22/11/2023 Տարածաշրջան
Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար այլևս որևէ խոչընդոտ չկա։ Sputnik Ադրբեջանի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը։
«Մեր երկիրն աջակցում է տարածաշրջանի խաղաղության օրակարգին, Ադրբեջանը պատրաստ է Հայաստանի հետ երկխոսության՝ խաղաղության պայմանագիր կնքելու և երկու երկրների միջև հարաբերությունները կարգավորելու»,-ասել է Ալիևը Մեծ Բրիտանիայի ԱԳՆ-ում Եվրոպայի և Հյուսիսային Ամերիկայի պետնախարարի հետ հանդիպման ժամանակ։
Այսօր ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը հայտնել էր. «Հայկական կողմը, ևս մեկ անգամ վերահաստատելով Հայաստանի քաղաքական կամքը՝ ջանքեր գործադրելու Ադրբեջանի հետ հարաբերությունների կարգավորման և Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայության հաստատման ուղղությամբ, նոյեմբերի 21-ին ադրբեջանական կողմին է փոխանցել հարաբերությունների կարգավորմասն մասին համաձայնագրի իր՝ թվով 6-րդ խմբագրությունը»։

Политика 13:10 22/11/2023 Регион
Каких-либо препятствий для подписания мирного договора между Азербайджаном и Арменией больше нет, заявил азербайджанский лидер Ильхам Алиев. Его слова приводит Sputnik Азербайджан.
«Больше нет каких-либо препятствий для подписания мирного договора между Азербайджаном и Арменией. Наша страна поддерживает региональную мирную повестку, Азербайджан готов к диалогу с Арменией для подписания мирного договора и нормализации отношений между двумя странами», - сказал Алиев в среду в ходе встречи с государственным министром по вопросам Европы и Северной Америки МИД Великобритании Лео Докерти.
Отметим, пресс-служба МИД Армении сегодня ранее сообщила: «Армянская сторона, еще раз подтвердив политическую волю Армении приложить усилия в направлении нормализации отношений с Азербайджаном и установления мира и стабильности на Южном Кавказе, 21 ноября передала азербайджанской стороне шестую редакцию соглашения о регулировании отношений».