Իսրայելը հոկտեմբերի 7-ից ձերբակալել Է 3,2 հազար պաղեստինցիների
Հոկտեմբերի 7-ից ի վեր Հորդանան գետի արևմտյան ափին և Արևելյան Երուսաղեմում Իսրայելի կողմից ձերբակալված պաղեստինցիների թիվը հասել է 3,2 հազարի, գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով Al Jazeera հեռուստաալիքին։
Մասնավորապես, ձերբակալվածների և նախկին բանտարկյալների գործերով Պաղեստինյան հանձնաժողովի զեկույցի տվյալների համաձայն՝ ձերբակալվածների թվում եղել է 41 լրագրող և, ինչպես պնդում են հանձնաժողովում, լրատվամիջոցների 29 աշխատակից դեռ կալանքի տակ է:
Ինչ վերաբերում է օկուպացված տարածքներում ձերբակալվածներին, ապա նրանց թիվը 7 հազարով գերազանցում է ձերբակալված պաղեստինցիների թվին։
Հանձնաժողովի զեկույցում ասվում է, որ բանտարկյալների թվում կան ավելի քան 200 երեխա և շուրջ 80 կին, ինչպես նաև հարյուրավոր հիվանդներ և վիրավորներ, որոնք բժշկական օգնության կարիք ունեն:

Политика 10:06 27/11/2023 В мире
Число арестованных Израилем палестинцев с 7 октября на Западном берегу реки Иордан и в Восточном Иерусалиме достигло 3,2 тыс. человек. Об этом сообщает телеканал Al Jazeera со ссылкой на данные доклада Палестинской комиссии по делам задержанных и бывших заключенных.
Как пишет ТАСС, в числе задержанных был 41 журналист и, как утверждают в комиссии, 29 сотрудников СМИ все еще остаются под стражей. Что касается задержанных на оккупированных территориях, то их число на 7 тыс. превышает число арестованных палестинцев.
В докладе комиссии говорится, что среди заключенных есть свыше 200 детей и около 80 женщин, а также сотни больных и раненых людей, которые нуждаются в медицинской помощи.