Իրավունք 15:35 07/12/2023 Հայաստան
Պարոն Թորոսյան, ո՞նց է Ձեր կնոջ կազմակերպության պայմանագրի արժեքը հասել 350 միլիոնի. Հայկուհի Հարությունյան
«Ես իմ գործունեության ամբողջ ժամանակահատվածում եղել եմ անկուսակցական, ապաքաղաքական անձ և անկախ քաղաքական շահերից պահանջում եմ ինձ այլ կերպ բնութագրելու և թիրախավորելու բոլոր տեսակի միտումները դադարեցնել՝ նաև անհատների կողմից»,-խորհրդարանում հայտարարեց Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թեկնածու Հայկուհի Հարությունյանը։
Նա դիմեց ՔՊ-ական պատգամավոր Արսեն Թորոսյանին. «Պարո՛ն Թորոսյան, Դուք իմ հերոսը չեք, ցավում եմ, երբեք չեք էլ կարող դառնալ:
Որպես առղջապահության նախարար Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում ինչպե՞ս է եղել, որ Ձեր կնոջ ղեկավարած կազմակերպությունը պայմանագրի արժեքը մեծացրեց` դարձնելով մինչև 350 միլիոնից ավելի»։
Հայկուհի Հարությունյանը հայտարարեց` անկախ ՔՊ-ականների գնահատականներից` իր աշխատանքը գնահատվել է ու այդ աշխատանքը խեղաթյուրել հնարավոր չէ:

Политика 16:37 07/12/2023 Армения
Арутюнян – Торосяну: Как так вышло, что возглавляемая Вашей супругой организация увеличила стоимость контракта до более чем 350 млн?
«За всю свою деятельность я была беспартийным, аполитичным человеком. Независимо от политических интересов, требую прекратить всяческие тенденции характеризовать меня иначе», – заявила в Национальном Собрании Армении кандидат в члены Комиссии по предупреждению коррупции Айкуи Арутюнян.
Отметим, парламент Армении 7 декабря продолжил обсуждение вопроса избрания кандидатуры А.Арутюнян на должность члена Комиссии по предупреждению коррупции.
Она обратилась к экс-главе Минздрава Армении, депутату от фракции партии власти «Гражданский договор» Арсену Торосяну, указав:
«Господин Торосян, Вы не мой герой, сожалею, но Вам им и не стать никогда. Как так вышло, что в период Вашего пребывания на посту министра здравоохранения возглавляемая Вашей супругой организация увеличила стоимость контракта до более чем 350 миллионов?»
Айкуи Арутюнян подчеркнула, что, несмотря на оценки членов «Гражданского договора», ее работу оценили, исказить ее не получится.