Հասարակություն 16:54 13/01/2024 Աշխարհում
Կոլումբիայի արևմտյան Չոկո դեպարտամենտում սողանքներ են տեղի ունեցել, ինչի հետևանքով զոհվել է 18 մարդ, վիրավորվել՝ 35-ը: Այս մասին հայտնում է Tiempo թերթը՝ վկայակոչելով տեղական փրկարար ծառայության տվյալները։
Ռիա նովոստին գրում է, որ  ուրբաթ օրը Կիբդո և Մեդելին քաղաքների ճանապարհին սողանքներ են տեղի ունեցել, որոնք քանդել են մի տուն, որտեղ մոտ 50 մարդ սպասում էր ճանապարհի բացմանը։ Նրանք բոլորը հայտնվել են փլատակների տակ։
Պարբերականը նշում է, որ հիվանդանոց է տեղափոխվել 25 տուժած։ Չոկո դեպարտամենտի իշխանությունները որոնողափրկարարական աշխատանքներ են իրականացնում ողբերգության վայրում։

На западе Колумбии 18 человек погибли из-за оползней, 35 пострадали
Оползни произошли в департаменте Чоко на западе Колумбии, 18 человек погибли, 35 пострадали, сообщила газета Tiempo со ссылкой на данные местных спасательных служб.
Как передает РИА Новости, оползни произошли в пятницу на дороге между городами Кибдо и Медельин. Согласно Tiempo, в результате оползней разрушился дом, где около 50 человек ждали открытия дороги. Все они оказались под завалами.
Газета отмечает, что 25 пострадавших были переведены в больницу муниципалитета Эль-Кармен-де-Атрато. По данным издания, власти департамента Чоко проводят поисковые и спасательные работы на месте трагедии.