Քաղաքական 14:33 19/01/2024 Հայաստան
Արավուսից ոչխարների՝ ադրբեջանական կողմն անցնելու վերաբերյալ հանգամանքներն ուսումնասիրվում են. ՊՆ խոսնակ
«Ոչխարների՝ ադրբեջանական կողմն անցնելու վերաբերյալ հանգամանքներն այս պահին ուսումնասիրվում են պատկան մարմինների կողմից»,- Panorama.am-ին ասաց պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Panorama.am-ի հետ զրույցում Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցն ասել էր, որ այսօր առավոտյան ադրբեջանցիները գողացել են Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի հայ-ադրբեջանական շփման գծի հարևանությամբ գտնվող Արավուս բնակավայրին պատկանող ոչխարները։ Ոչխարները եղել են արոտավայրում։
«Առաջնագծում իրադրության, սահմանային միջադեպերի և խախտումների վերաբեյալ պաշտպանության նախարարությունը հանրությանը պատշաճ իրազեկում է։ Որևէ միջադեպ, հրադադարի խախտում, առավել ևս ներթափացման փորձ անգամ տեղի չի ունեցել։ Իսկ ոչխարների՝ ադրբջանական կողմն անցնելու վերաբերյալ հանգամանքներն այս պահին ուսումնասիրվում են պատկան մարմինների կողմից։ ՊՆ համապատասխան ստորաբաժանումը մշտադիտարկում է ոլորտին առնչվող մամուլի հրապարակումները և մեկնաբանում կամ դրանից արձագանքում է ըստ անհրաժեշտության ու նպատակահարմարության»,- ասաց Արամ Թորոսյանը։

Politics 15:16 19/01/2024 Armenia
Armenia is probing how sheep crossed into Azerbaijan from Aravus, a border village in the Tegh community of Armenia’s Syunik Province, the Defense Ministry said.
Tegh community head David Gulunts told Panorama.am that Azeri soldiers stole sheep from the village pasture near the Armenian-Azeri border on Friday morning.
“The competent authorities are investigating the circumstances in which the sheep crossed into Azerbaijani territory,” Defense Ministry spokesman Aram Torosyan told Panorama.
"The Defense Ministry duly informs the public about the frontline situation, border incidents and violations. Not a single incident or ceasefire violation, let alone an attempted subversive attack have been recorded. A probe is currently underway to find out the circumstances of sheep crossing into Azerbaijan.
“The relevant subdivision of the Defense Ministry monitors media reports concerning the sphere and reacts to them as necessary," he added.