Հասարակություն 12:42 22/01/2024 Աշխարհում
Դքսուհի Մեգան Մարքլը և արքայազն Հարին դիմել են թագավորական ընտանիքի անդամներին մի քանի օր անց այն բանից հետո, երբ տեղեկություններ են հայտնվել թագավոր Չարլզ III-ի և արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնի առողջական խնդիրների մասին։ Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Mirror-ը՝ հղում անելով աղբյուրին։
Սասեքսի դուքսի և դքսուհուն մոտ կանգնած ինսայդերն ասել է, որ «Թագավոր Չարլզ III-ը և Ուելսի արքայադուստրը աջակցություն են ստացել արքայազն Հարրիից և Մեգանից»: Զույգը կապվել է թագավորական ընտանիքի անդամների հետ և փոխանցել «իրենց լավագույն ցանկությունները»։
Հունվարի 17-ին տեղեկություն էր հայտնվել, որ Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը վիրահատության է ենթարկվել։ Նույն օրը հանրությանը հայտնի էր դարձել, որ Ուելսի արքայադուստր Քեյթ Միդլթոնը Լոնդոնի կլինիկաներից մեկում ենթարկվել է որովայնի պլանավորված վիրահատության։ Ըստ թագավորական ընտանիքի, վիրահատությունը լավ է անցել։ Քեյթ Միդլթոնն ապաքինվելու համար հիվանդանոցում կմնա 10-14 օր։

Общество 15:26 22/01/2024 В мире
Герцогиня Меган Маркл и принц Гарри обратились к членам королевской семьи спустя несколько дней после того, как появилась информация о проблемах со здоровьем короля Карла III и принцессы Кейт Миддлтон. Об этом сообщает The Mirror со ссылкой на источник.
Как передает «Газета.Ru», инсайдер, близкий к герцогу и герцогине Сассекским, заявил, что «король Карл III и принцесса Уэльская получили поддержку от принца Гарри и Меган». Супруги связались с членами королевской семьи и передали им «свои наилучшие пожелания».
17 января появилась информация, что король Великобритании Карл III ложится на операцию по «коррекции увеличенной простаты». В этот же день общественность узнала, что принцесса Уэльская Кейт Миддлтон перенесла «плановую операцию на брюшной полости» в одной из клиник Лондона. По словам представителей королевской семьи, операция прошла хорошо. Кейт Миддлтон останется в больнице для восстановления на 10-14 дней. Предполагается, что она вернется к своим обязанностям не раньше Пасхи. Сейчас принц Уильям находится рядом с женой и заботится о сыновьях Джордже и Луи и дочери Шарлотте.